Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Газпром" розірвав угоду зі своєю дочірньою компанією, акції якої заарештувала Україна

Пакет акцій "Газтранзиту" заарештували в рамках примусового стягнення штрафу.

Російський "Газпром" розірвав угоду про співпрацю зі спільною українсько-російсько-турецькою компанією "Газтранзит", у якій йому належить 40,2174% акцій. Щоправда, ці акції нині заарештувала Україна – через примусове стягнення з "Газпрому" штрафу, який наклав Антимонопольний комітет.

"Газпром" і "Газтранзит" домовилися розірвати угоду про транспортування і припинити всі права і обов'язки сторін за угодою від 1 липня 2016 року. Як наголошується в матеріалах "Газпрому", ця угода була укладена сторонами 5 вересня 2002 року. Рада директорів "Газпрому" ухвалила рішення про схвалення угоди 16 грудня 2016-го, 29 грудня вона була здійснена. Про це пише "Інтерфакс".

Нагадаємо, "Газтранзит" був створений у листопаді 1997-го для розширення пропускної здатності газотранспортної системи України для збільшення обсягів транзиту російського природного газу до Туреччини та країн Балтії. Компанія реалізує проект з нарощування потужності магістрального газопроводу Ананьєв-Тирасполь-Ізмаїл, який проходить територією Одещини та Молдови. По 40,2% акцій "Газтранзиту" належать російському "Газпрому" та "Нафтогазу України". Ще 19,5652% акцій - турецькій компанії Turusgas.

Антимонопольний комітет ще в січні 2016-го наклав на "Газпром" штраф у розмірі 85 млрд 965 млн 927 тис. грн, бо російська компанія зловживала монопольним становищем на ринку транзиту природного газу магістральними трубопроводами територією України протягом 2009-2015 років. Сплачувати його "Газпром" не захотів. АМКУ подав позов до суду. Тим часом почала зростати пеня на несплачений "Газпромом" штраф, яка з часом доросла до такої ж суми, як і розмір штрафу (вищою за розмір штрафу пеня бути не може). Тож, по суті, штраф подвоївся і сягнув майже 172 млрд грн. Примусово сплатити цю суму, а також припинити порушення від "Газпрому" вимагає і суд.

У травні 2017-го Україна заарештувала 40,2% акцій (належать "Газпрому") акціонерного товариства "Газтранзит". Причина – Москва не хоче платити штраф та пеню, які призначив Антимонопольний комітет України і які підтвердили вже кілька судів. Також Україна відкрила виконавче провадження на суму 189 млрд 125 млн грн, включаючи суму виконавчого збору 17 млрд 193 млн грн.

ВідеоГаз як зброя: наслідки рішення Стокгольмського арбітражу у справі "Нафтогазу" проти "Газпрому"

ВідеоКоболєв розповів, як перемога "Нафтогазу" проти "Газпрому" вплине на гаманці українців

Залиште свій коментар

Вибір редакції