"Газпром" ще більше урізав постачання газу Білорусі

Транзит газу через територію Білорусі зменшено вже на 30%. Керівництво "Газпрому" обіцяє і надалі урізати постачання газу, поки Мінськ не виплатить борг.

"Газпром" збільшив обмеження постачань газу Білорусі за борги з 15% до 30%. Про це повідомив глава "Газпрому" Олексій Міллер.

Як відомо, з початку року Білорусь оплачує постачання газу з Росії по 150 доларів за 1 тисячу кубометрів, тоді як контрактна ціна в першому кварталі складала 169 доларів, а в другому - 185 доларів.

За даними "Газпрому", борг Білорусі за газ складає 192 мільйони доларів і може вирости до 500 мільйонів доларів до кінця року. "Газпром" попросив "Білтрансгаз" погасити до 21 червня борг за постачання газу, а потім пообіцяв обмежити постачання газу на 85%.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв 22 червня доручив "Газпрому" приступити до обмеження постачань газу Білорусі, продовжуючи при цьому консультації з Мінськом щодо врегулювання боргу. О 09:00 за київським часом "Газпром" приступив до обмеження постачань. Повідомлялося, що ліміт обмеження спочатку складе 15% від добової норми, потім поступово буде збільшений до 85%.

Російський прем'єр-міністр Володимир Путін, тим часом, заявив про можливість перекинути транзитні потоки з газопроводу Ямал - Європа у газотранспортну систему України.

У свою чергу, Міненерго Білорусі розповсюдило лист, в якому попередило Європу про можливе технічне скорочення транзиту газу.

Білорусь вказує, що у "Газпрому" також є заборгованість перед "Білтрансгазом" - за транзит російського палива через територію республіки. За оцінками міністерства, "Газпром" винен білоруській держкомпанії понад 200 мільйонів доларів.

У "Газпромі" 21 червня підтвердили, що заборгованість з транзиту існує, проте поклали на Мінськ відповідальність за її виникнення. "Білорусія не підписує акт виконаних робіт і це не дає змоги оплатити цю заборгованість", - заявив Сергій Купріянов, офіційний представник концерну.

Читайте також:

"Газпром" відмовився надати Білорусії відстрочку для оплати газу

Білорусь назвала термін погашення газової заборгованості

"Газпром" звинуватив Білорусь в виникненні у Росії боргу з транзиту газу

Лукашенко не помітив "газової війни" з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: