Росія скоротила постачання газу в Білорусь

За дорученням голови "Газпрому", Росія скоротила постачання газу в Білорусь на 15 відсотків. Причина - білоруські борги.

"Газпром" з 10:00 (9:00 за київським часом) 21 червня обмежив постачання газу в Білорусь на 15 відсотків з наступним збільшенням цього обсягу до 85 відсотків. Про це заявив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер. Таким чином, концерн виконав розпорядження президента Росії Дмитра Мєдвєдєва, який вимагав раніше від Мінська повернути 200 мільйонів доларів боргу за імпортоване "Белтрасгазом" паливо.

"Закінчився відведений термін - п'ять днів, який був даний білоруській стороні для врегулювання питань заборгованості за постачання російського газу", - сказав Міллер.

Скоротити постачання газу в Білорусію в Москві вирішили після того, як Мінськ відмовився повернути Москві майже 200 мільйонів доларів боргу за імпортоване паливо. Москва дала Мінську п'ять днів на вирішення проблеми, і вони закінчуються о 10:00 21 червня.

Вважається, що газовий ультиматум, який Москва висунула Мінську, був покликаний розблокувати створення єдиної митної території Митного союзу.

Борг Білорусі по газу виник через те, що "Бєлтрансгаз" платить "Газпрому" по 150 доларів за тисячу кубометрів, що відповідає середньорічній ціні на російський газ у 2009 році. Згідно з контрактом, в першому кварталі 2010 року вартість палива для Мінська повинна була скласти 169 доларів, а в другому - 184 долари за тисячу кубометрів.

У минулому році Білорусь імпортувала 17,6 мільярда кубометрів газу, а транзит російського газу до Європи по її території склав 44,6 мільярда.

Читайте також:

Мєдвєдєв доручив "Газпрому" скоротити поставки газу в Білорусь

Білорусь пригрозила зривом транзиту російського газу

"Газпром" припинить поставки газу до Білорусі в разі провалу переговорів

Переговори Росії та Білорусі щодо газу закінчились "нічим"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: