"Газпром" створює ризики для забезпечення газом країн ЄС - "Укртрансгаз"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Тиск у газовій трубі лишається заниженим. Водночас у "Газпромі" заявляють, що не припинятимуть транзит газу через Україну найближчим часом. 

Ситуація із забезпеченням "Газпромом" тиску у газовій трубі станом на 14-ту годину 2 березня залишається критичною.

Про це повідомили у прес-службі оператора газотранспортної системи України ПАТ "Укртрансгаз".

"Тиск у магістральних газопроводах на ГВС "Суджа" становить 50,9 кгс/см2, попри контрактні зобов`язання в 60-65 кгс/см2", - йдеться у повідомленні "Укртрансгазу".

Оператор української ГТС терміново повідомив моніторингову місію Європейської комісії про те, що "безвідповідальні дії "Газпрому" в останні дні створюють значні ризики щодо забезпечення безперебійного транспортування газу як для європейських, так і для вітчизняних споживачів".

Відео"Газпром" знизив тиск у трубі для транзиту до Європи

Україна офіційно попередила Євросоюз: через Росію він може лишитися без газу. "Газпром" повернув "Нафтогазу" гроші за відновлення поставок палива до України, але не квапиться віддавати величезний борг, сплатити який українцям примусив росіян в середу міжнародний арбітраж. Газпром має сплатити Нафтогазу понад 2,5 мільярда доларів.

"Газпром" знизив тиск у трубі для транзиту до Європи

"Вчора зранку (1 березня, - ред.) російська сторона не поставила в Україну вже передплачені обсяги газу, які НАК "Нафтогаз України" почав закуповувати у ПАТ "Газпром" на виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Такі дії створили відповідну нестачу ресурсу в українській газотранспортній системі, що потребувало від оператора ГТС України екстрено здійснити повне перепланування режиму роботи ГТС з метою забезпечення можливості постачання необхідних додаткових обсягів газу з країн ЄС", - пояснили в "Укртрансгазі".

Крім того, "Укртрансгаз" звернув увагу місії на те, що попри значне збільшення транзиту газу територією України за останні чотири доби (з 217 млн м3 до 257 млн м3), "Газпром" не витримує належний рівень тиску в магістральних газопроводах на вхідних точках в українську ГТС.

"Зважаючи на екстремальні погодні умови як в Україні, так і в країнах ЄС, такі безвідповідальні дії "Газпрому" додатково ускладнюють роботу оператора ГТС України та штучно створюють суттєві ризики для безперебійного транзиту таких значних обсягів газу для європейських споживачів", - наглоосили в "Укртрансгазі".

Своєю чергою у "Газпромі" заявили, що не припинятимуть транзит газу через Україну найближчим часом. 

"Якби це було так, ми б так прямо сказали", - сказав представник "Газпрому" Сергій Купріянов, відповідаючи на запитання журналіста РБК, чи означає початок процедури розірвання контракту з "Нафтогазом" негайне припинення транзиту через Україну.

Джерело видання у "Газпром експорті", торговельній "дочці" "Газпрому", також підтвердило виданню, що транзит через Україну продовжиться, оскільки для розриву контрактів необхідно пройти через юридичний процес.

"Судова процедура вимагає часу. Ми не припиняємо просто зараз прокачування газу через Україну", - сказав співрозмовник видання.

Нагадаємо, що 28 лютого, стало відомо про друге рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору між "Нафтогазом" та "Газпромом". У підсумку Росія винна Україні 2,56 млрд доларів.

"Газпром" після програшу "Нафтогазу" майже на 20% знизив тиск у газовій трубі, якою територією України постачає блакитне паливо до Європи.  Також "Газпром" повернув "Нафтогазу" гроші за газ, постачання якого мали відновити від 1 березня.

2 березня голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив про розрив всіх раніше укладених з Україною контрактів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції