"Газпром" урізав поставки газу Білорусі на 60%

Через борги Росія обмежила постачання газу білоруським споживачам на 60%. Якщо компромісу з Мінськом не вдасться досягти, "Газпром" має намір довести ці обмеження до рівня у 85%.

"Газпром"скоротив постачання газу Білорусі за борги ще на 30%. Таким чином, Росія обмежила поставки палива білоруським споживачам на 60% від планових обсягів."З 10:00 (09:00 за київським часом) вводиться обмеження постачань на 60%", - сказав глава газового холдингу Олексій Міллер на засіданні оперативного штабу щодо ситуації з постачаннями газу до Білорусі.

Нагадаємо, "Газпром" почав обмежувати постачання палива до Білорусі з понеділка - спочатку на 15%, потім ще на 15%. Москва наполягає, що Мінськ має негайно сплатити заборгованість за газ, яка становить близько 200 млн доларів.

У відповідь на це президент Білорусі Олександр Лукашенко оголосив, що доручив припинити транзит російського газу до Європи, поки "Газпром"не оплатить свій борг за прокачування блакитного палива. "Поки не заплатять нам гроші за півроку, транзит газу не піде", - сказав він, запропонувавши при цьому провести взаєморозрахунок боргів.

А ввечері у вівторок білоруська сторона направила "Газпрому" лист із повідомленням про початок відбору російського транзитного газу.

Європа висловила неабияку стурбованість конфліктом між Росією та Білоруссю. За даними Єврокомісії, в результаті газової суперечки може бути порушено 6,25% обсягів споживання газу в ЄС.

Водночас Росія заспокоїла, що газ до ЄС буде йти через Україну, на що Київ вже дав свою принципову згоду. Пропускна здатність ГТС України на вході становить 287,7 млрд кубометрів газу на рік, на виході - 178,5 мільярда кубометрів газу на рік.

Читайте також:

Мінськ почав відбір російського транзитного газу

"Газпром": Європа отримає газ через Литву та Україну

Україна оголосила нейтралітет у "газовій війні" Росії та Білорусі

Лукашенко наказав перекрити транзит російського газу в Європу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: