"Газпром" уріже інвестиційну програму на понад трильйон рублів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Російська компанія наступного року суттєво скоротить рівень інвестицій.

Російський "Газпром" 2019 року планує скоротити інвестиційну програму до 1,065 трлн рублів.

Про це повідомляє російське видання ТАСС, з посиланням на слова заступника голови правління холдингу Андрія Круглова.

"Після 2019 року, коли запустимо важливі стратегічні проекти, ми очікуємо зниження обсягу інвестицій в інвестиційної програми ПАО "Газпром", де сконцентрована основна частина проектів газового бізнесу до 1065 млрд рублів 2020 та 1251 млрд рублів 2021 року", - сказав він та додав, що в наступному десятиріччі планують знизити рівень інвестицій порівняно з піком 2018-2019 років.

Однак кратного зниження інвестиційного навантаження не відбудеться, оскільки продовжиться реалізація зазначених проектів, виконання робіт із реконструкції об'єктів видобутку, транспорту і ПСГ (підземні сховища газу). Крім того, можливо, буде розпочато реалізацію проектів, які в цей час перебуває в стадії опрацювання: ГПЗ в районі Усть-Луги, "Сила Сибіру - 2", "Балтійський ЗПГ" і ін. "Ці проекти можуть бути включені в інвестиційну програму, в разі, якщо ми будемо впевнені в їхній економічної ефективності ", - зазначив він.

За словами Круглова, на нафтовий бізнес буде припадати близько 25-30% капіталовкладень групи "Газпром", на енергетичний бізнес загалом буде припадати близько 5% капіталовкладень групи "Газпром".

Нагадаємо, 22 грудня 2017 року "Нафтогаз" отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на закупівлю газу. За інформацією компанії, арбітраж задовольнив усі вимоги української сторони: знизив ціну газу, який купувався у "Газпрому" в другому кварталі 2014 року, на 27,4% - до 352 доларів за тисячу кубометрів; відхилив вимоги російської сторони купувати газ за принципом "бери або плати" на суму 56 млрд доларів. Також арбітраж знизив обсяг газу, який "Нафтогаз" у 2018-2019 роках буде зобов'язаний купувати у "Газпрому", від 52 до 5 млрд кубометрів на рік.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами.

ВідеоРосійський "Газпром" підтвердив арешт своїх активів відповідно до рішення суду в Амстердамі

Рішення винесли за позовом "Нафтогазу України", ще у травні. Арешт накладають на акції, задіяні у газопроводі "Блакитний потік", яким Росія доправляє свій газ у Туреччину. До того ж, арештовують і погашення заборгованості компанії "Блакитний потік" перед "Газпромом". 

Російський "Газпром" підтвердив арешт своїх активів відповідно до рішення суду в Амстердамі

Залиште свій коментар

Вибір редакції