Росія не пішла на поступки Україні: газ подорожчає до 500 доларів

У четвертому кварталі 2011 року російський газ коштуватиме Україні 500 доларів за тисячу кубометрів.

ВАТ "Газпром" не має наміру міняти формулу утворення ціни на газ для України і прив'язувати її до інших видів енергоносіїв. Про це повідомив в Сочі голова правління компанії Олексій Міллер.

"Це (діюча формула ціни) абсолютно ринковий підхід, і винаходити що-небудь для кого-небудь, якісь інші формули, прив'язані до інших енергоносіїв, не будемо", - заявив Міллер.

Він також запевнив, що робота "Газпрому" з українськими колегами будуватиметься надалі саме на цій ринковій формулі і чинному контракті.

"Якщо поставити у формулу ціни показники порядку розрахунку ціни на нафтопродукти, у тому числі, по форвардних угодах, то можна говорити вкрай упевненоі, що ціна на газ по довгострокових контрактах в 4 кварталі 2011 р може вийти 500 доларів за тисячу кубометрів", - додав Міллер.

Нагадаємо, Україна в I кварталі 2011 р купувала газ в Росії за ціною 263 дол. за 1 тис. куб. м з урахуванням знижки в 100 дол. Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що справедлива ціна газу для країни складає близько 200 дол. за 1 тис. куб. м. Газпром вважає вартість газу для України економічно обгрунтованою відповідно до "газових контрактів". Крім того, російський концерн заявляє, що Україна могла б заощадити 8 млрд дол., якби вступила в Митний союз Росії, Білорусі та Казахстану.

Нагадаємо, що сьогодні Микола Азаров заявив, що під час своєї поїздки до Мосвки, яка має відбутися 7 червня, підніматиме питання зміни вартості транзиту російського газу українською територією.

"Раз у нас виросла ціна на газ, давайте компенсуйте нам ставки транзиту", - заявив український прем'єр.

Варто також відзначити, що транзит природного газу по території України в країни Європи і СНД в січні-травні 2011 року збільшився на 15,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року - до 50,365 мільярда кубометрів.

Як повідомлялося, ціна імпортного природного газу, що постачається російським "Газпромом" "Нафтогазу України" у другому кварталі збільшилася до 295,6 доларів за тисячу кубометрів. У третьому кварталі вона виросте до 350 дол. і в четвертому - 400 дол. за тисячу "кубів".

Читайте також:

Азаров пригрозив Росії подорожчанням транзиту газу

Азаров офіційно попросив Росію знизити ціну газу до 240 доларів

Росія погодиться на дешевий газ в обмін на доступ до української ГТС

Позбутися залежності від російського газу можна за 50 млрд доларів

Росія не збирається переглядати газові контракти з Україною

Україна купуватиме російський газ за рекордними цінами

Транзит газу через Україну збільшився на 15%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: