"Газпром" відмовився надати Білорусії відстрочку для оплати газу

"Газпром" не буде чекати два тижні, доки Білорусь знайде кошти на погашення заборгованості по газу.

Російська газова монополія "Газпром" не має наміру чекати два тижні, поки Білорусь погасить заборгованість по газу.

Про це повідомив офіційний представник концерну Сергій Купріянов.

Раніше 21 червня про двотижневий термін виплати заборгованості заявив перший віце-прем'єр Білорусі Володимир Семашко. Він також додав, що у республіки є складності з валютою.

"Розрахується, може, не сьогодні, може, протягом двох тижнів знайдемо можливість, запозичимо, але розрахуємося", - заявив Семашко.

"Поки залишили обсяг поставок без змін. Але очевидно, що 15 відсотків - цей тільки початок, два тижні ніхто не чекатиме, наступне обговорення ситуації на штабі завтра - о 10:00", - заявив за підсумками російсько-білоруських газових переговорів Купріянов увечері в понеділок.

Нагадаємо, Росія скоротила експорт палива в Білорусь на 15% з 10 ранку 21 червня. У Міненерго Білорусі вже підтвердили, що стали отримувати менше газу, але запевнили, що забезпечать безперебійний транзит. Але при цьому в Мінську зауважили, що якщо постачання газу в республіку скоротяться не на 15, а на 85%, то транзит палива до Європи буде обмежений.

У Росії вважають, що Білорусь винна "Газпрому" близько 200 мільйонів доларів, оскільки в 2010 році продовжила платити за паливо за минулорічною ціною. 18 червня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що ніякого боргу перед "Газпромом" у його країни немає. При цьому він пояснив, що у Мінська є гроші і у разі потреби він готовий заплатити.

Читайте також:

Путін готовий прокачувати газ через Україну замість Білорусі

Росія залучила Україну до газової війни з Білоруссю

Білорусь назвала термін погашення газової заборгованості

Росія скоротила постачання газу в Білорусь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: