"Газпром" вилетів із десятки найдорожчих корпорацій

Найбільші компанії з країн, що розвиваються, всього за декілька місяців світової кризи значно подешевшали і не зуміли утриматися в десятці найдорожчих корпорацій світу.

Виключенням не став і російський "Газпром" - він опустився з третього місця в світі на 37, пише газета The Daily Telegraph. Єдиною компанією, яка поки зуміла утримати свої позиції, є китайська PetroChina. Вона займає друге місце в світі, поступаючись тільки американській нафтовій корпорації Exxon Mobil. За підсумками торгів 4 листопада компанія зі США коштувала на ринку більше 400 мільярдів доларів.

Слідом за Exxon Mobil і PetroChina в рейтингу найдорожчих компаній світу йдуть американські Wal-Mart, Microsoft, General Electric, Procter & Gamble, Johnson & Johnson і Berkshire Hathaway. Бразильська Petrobras опустилася з шостого місця на 38-е.

З числа найбільших корпорацій світу вилетіли також китайські China Mobile і банк ICBC.

Світова фінансова криза, що почалася в США та інших розвинених країнах, значною мірою ударила і по тих, що розвиваються, оскільки інвестори при перших ознаках нестабільності почали виводити свої активи на надійніші ринки. Крім того, багато країн, що розвиваються, залежних від експорту сировини, зазнали значні збитки через уповільнення темпів зростання світової економіки і, отже, падіння попиту на нафту і метали.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: