"Газпром" винен "Нафтогазу" вже 3 млрд доларів. Де та які активи "заморозили" суди

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українська компанія подала нові позови проти російської.

Російський "Газпром" за рішенням судів, а також через постійне нарахування пені має сплатити "Нафтогазу України" вже близько 3 млрд доларів. Ще 12 млрд доларів Київ вимагає вже в новому позові.

"Газпрому" все дорожче обходиться невиконання рішень Стокгольмського арбітражу. Навіть враховуючи величезні запаси газу, без зовнішніх запозичень російський монополіст не може виконувати власні інвестиційні програми. А газпромівськім запозиченням досить ефективно перешкоджають європейські суди, які враховують небажання російської компанії віддавати борги", - зазначили в "Нафтогазі".

Зокрема, українська компанія домоглася арешту SPV-компанії для випуску єврооблігацій російського монополіста в японських єнах - GazAsia Capital S.A. Про це повідомляється в меморандумі нового випуску єврооблігацій "Газпрому".

"Якщо "Газпром" ще деякий час буде ігнорувати рішення міжнародного арбітражу, грати в "нєсознанку" і не помічати арешти своїх активів, то єдиною його надією залишаться державні дотації", - наголосили в "Нафтогазі".

Нині у низці іноземних юрисдикцій ведеться судова робота щодо визнання та примусового виконання рішень арбітражу.

У "Нафтогазі" також спростовують тезу, ніби британські суди ухвалили мало рішень щодо "замороження" активів "Газпрому".

"У повідомленні є теза, начебто "Газпром" обрав юрисдикцію Великої Британії, "суди якої захистили активи "Газпрому" від позовів "Нафтогазу". Не знаємо, хто автор тези, але припускаємо, що мета її - приспати пильність потенційних інвесторів "Газпрому", адже саме Велика Британія є одна з найуспішніших юрисдикцій для "Нафтогазу" з точки зору процесів примусового виконання Арбітражного рішення", - наголосили в "Нафтогазі".

В українській компанії навели приклади.

"На сьогодні як забезпечувальний захід "Газпром" за рішенням суду вже сплатив 345 млн доларів, а саме: 200 млн доларів – Англійський комерційний суд зобов’язав "Газпром" сплатити на депозитний рахунок суду як гарантію виконання судового рішення; 145 млн доларів дивідендів від Nord Stream заморозив той самий суд влітку цього року. Ба більше, Англійський комерційний суд:  заарештував 51% акцій швейцарської компанії Nord Stream AG, які належать "Газпрому" і фізично перебувають в Англії; зобов'язав "Газпром" не вчиняти будь-яких дій у Нідерландах, направлених на виведення, приховання чи ускладнення стягнення 50% + 1 акцій нідерландської компанії Blue Stream Pipeline Company BV, які також належать "Газпрому". Тому твердження, що британські суди начебто захищають інтереси "Газпрому", невірне, - ідеться в повідомленні.

Раніше керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв розкритикував пропозицію президента РФ Володимира Путіна "обнулити претензії" у газових переговорах.

Відео Газові переговори: чи підпишуть "Газпром" та "Нафтогаз" новий контракт

Україна ризикує з наступного року втратити транзит російського газу. Про новий контракт спробують домовитися сьогодні – "Газпром" та "Нафтогаз" зустрінуться у Брюсселі, при посередництві Єврокомісії. Але чи збільшить шанси на угоду допомога європейців – дивіться у сюжеті. 

Газові переговори: чи підпишуть "Газпром" та "Нафтогаз" новий контракт

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції