"Газпром" вирішив позбутися частки в RosUkrEnergo

"Газпром" продасть свою частку в трейдері структурам Дмитра Фірташа.

"Газпром" має намір вийти зі складу акціонерів швейцарського трейдера RosUkrEnergo, в якому концерну належить частка в 50%.

Зазначається, що голова правління "Газпрому" Олексій Міллер на зустрічі з Дмитром Фірташем, компанії якого належить друга половина RosUkrEnergo, обговорили угоду на минулого тижня.

Розділити актив сторони зможуть не раніше, ніж "Нафтогаз України" поверне RosUkrEnergo 12,1 мільярда кубометрів газу, як постановив раніше Стокгольмський арбітраж. Це паливо до RosUkrEnergo нібито викупить "Газпром експорт", а RosUkrEnergo поверне "Нафтогазу" 1,7 мільярда доларів, за які й був списаний газ. Після цього "Газпром" продасть свою частку в трейдері структурам Фірташа.

"Нафтогаз" і RosUkrEnergo оскаржують належність 11 мільярдів кубометрів газу з березня 2009 року. Кожна зі сторін стверджує, що є власником палива, зараз знаходиться в сховищах "Нафтогазу". Уряд підтримав держкомпанію, а RUE звернувся до суду і зажадав від холдингу відшкодування збитку за "викрадений" газ у розмірі 5,4 мільярда доларів.

У квітні 2010 року суд став на бік RosUkrEnergo і зобов'язав "Нафтогаз" виплатити трейдеру 197 мільйона доларів боргу за газ, поставлений RosUkrEnergo в 2008 році.

У червні Стокгольмський арбітражний суд виніс рішення, згідно з яким український держхолдинг не тільки повинен повернути компанії Фірташа 11 мільярдів кубометрів газу обсяг газу, але й віддати додаткові 1,1 мільярда кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

З 2006-го по 2008 рік RosUkrEnergo був ексклюзивним постачальником газу в Україну, однак з 2009 року був виключений зі схеми поставок палива в країну. На той момент в сховищах "Нафтогазу" у RUE залишалося близько 11 мільярдів кубометрів газу.

Читайте також:

Україна відмовилась повернути Фірташу вилучений газ

Через Фірташа "Нафтогаз" може залишитися восени без газу

Фірташ відсудив в України 200 мільйонів доларів і газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: