"Газпром" визнали найприбутковішою компанією світу

За версією журналу Fortune, у рейтингу найприбутковіших компаній в світі перше місце зайняв "Газпром".

Російський газовий гігант "Газпром" в 2009 році став найприбутковішою компанією в світі, хоча за сумою виручки зайняв тільки 50-е місце, за версією журналу Fortune, що опублікував в четвер рейтинг Fortune Global 500.

Першим з виручки опинився американський рітейлер Wal-Mart Stores Inc.

Чистий прибуток "Газпрому" в минулому році скоротився на 17,8 відсотка до 24,56 мільярда доларів, але його позиція в списку покращилася, тому що прибутки нафтових компаній, що раніше займали більш високі місця, знизилися більш, ніж на 50 відсотків через корекцію цін на нафту, в 2008 році досягли рекордних рівнів.

У результаті компанія, яка більш ніж на 50 відсотків належить уряду Росії, стала найприбутковішою за критеріями Fortune, і піднялася з другого місця на перше, витіснивши Exxon Mobil, яка була лідером списку протягом п'яти років.

Wal-Mart завоював перше місце за сумою виручки, обігнавши нафтові компанії Royal Dutch Shell і Exxon, які зайняли перше і друге місця в 2008 році.

Wal-Mart ставав лідером за сумою виручки сім з 10 останніх років, але в 2008 році скотився на третє місце.

Виручка рітейлера в 2009 році виросла на 0,6 відсотка до 408 мільярда доларів, тоді як виручка Shell і Exxon знизилася на 40 і 36 відсотків відповідно, приблизно до 285 мільярдів доларів у сукупності.

Число китайських компаній у списку збільшилося до 46, що на дев'ять більше, ніж у 2008 році. Таким чином, за кількістю учасників Китай вийшов на третє місце після США і Японії.

Сукупна виручка всіх 500 компаній впала на 8,3 відсотка до 23,1 трильйонів доларів, а прибуток виріс на 16,9 відсотка до 960,5 мільярда доларів.

В 500 компаніях, що потрапили в список, працюють 57,9 мільйона осіб - на 2,3 відсотка більше, ніж у 2008 році. Одинадцять з 500 керівників - жінки.

Читайте також:

"Нафтогаз" розрахувався з "Газпромом" за червневі постачання

"Нафтогаз" розплатився з "Газпромом" за квітневий газ

Азаров: об'єднання "Нафтогазу" й "Газпрому" можливе

Україні виділять одне місце в раді директорів об'єднаного "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: