"Газпром": влітку Україні не буде чим платити за газ

"Газпрому" важко застосовувати принцип "бери або плати" в ситуації з поставками газу в Україну.

Заступник голови правління концерну "Газпром" Валерій Голубєв впевнений, що проблема наявності в української сторони коштів на закупівлю газу загостриться у "літній період, коли треба буде закачувати газ до підземних сховищ, а платити за розміщений газ не буде чим".

"А ви знаєте принцип нашої роботи - сьогодні вони платять за фактом (за березень вони заплатили як і годиться), але як тільки перший неплатежі за фактом відбудуться, тоді, як домовилися, переходимо на передоплату. Тому скільки грошей вніс - стільки газу отримав, не купив газ - газ не отримав - ніяких образ. Ніяких відключень, ніяких обмежень. Купили товар - отримаєте. Не купили - не отримаєте", - підсумував Голубєв.

Однак, за його словами, "Газпрому" важко застосовувати принцип "бери або плати" в ситуації з поставками газу в Україну.

Голубєв підкреслив складність цього питання: "Ну оштрафуємо Україну. Що станеться? Розпочнеться чергова світова газова війна. Україна сьогодні не в змозі платити за своїми поточними зобов'язаннями, не те що штрафи. І це сьогодні велика проблема", - зазначив він.

Він пояснив, що рішення про нарахування штрафів за недобір Україною газу "приймається кожен місяць залежно від конкретних умов".

Як відомо, планка мінімального відбору в контракті "Газпрому" з "Нафтогазом" зафіксована на рівні 80% - такий обсяг поставок споживач повинен сплатити незалежно від можливості його використовувати.

У I кварталі Україна відібрала 2,5 млрд. кубометрів при тому, що законтрактувала 5 млрд. кубометрів.

Читайте також:

"Газпром" знову погрожує "Нафтогазу" штрафами

"Газпром" передумав піднімати ціну на газ для України

ПР: Україна розрахувалася за газ грошима з "Ощадбанку"

"Нафтогаз" і "Газпром" підписали десятирічну газову угоду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: