"Газпром" втратить 29 мільярдів через дешевий газ

Російська компанія змушена знижувати ціни на газ та обмежувати обсяги своїх поставок до Європи.

У 2009 році виручка російського "Газпрому" від експорту газу  знизиться щонайменше на 29 мільярдів доларів у порівнянні з минулим роком.

Цього року середня ціна тисячі кубометрів російського газу для Європи становитиме 257,9 долара. Таким є прогноз Мінфіну РФ. Ще місяць тому "Газпром" прогнозував іншу цифру - 280 доларів за тисячу кубометрів. При цьому 2008 року середня ціна російського блакитного палива становила 409 доларів за тисячу кубометрів.

За умови середньорічної ціни у 260 доларів, річна виручка російського монополіста становитиме близько 44 мільярдів доларів замість торішніх 73 мільярдів. Це станеться лише за умови збереження прогнозів по експорту на поточний рік. Втім, вже у першому кварталі року газпромівський експорт був у півтора рази меншим, ніж це закладалося у грудні в бюджет компанії.

Новий прогноз було створено на основі прогнозу Мінекономрозвитку Росії про те, що цього року ціна нафти марки Urals становитиме 41 долар за барель. Раніше бюджет "Газпрому" будувався, виходячи з ціни 50 доларів за барель.

Нагадаємо, з початку року "Газпром" майже вдвічі скоротив обсяги поставок блакитного палива за кордон - із 40 до 24 мільярдів кубометрів.

Це пояснюється економічною кризою, внаслідок якої в Європі впав попит на дорогий російський газ, котрий, як очікується подешевшає до кінця року.

Читайте також:

Європа відмовилася від половини російського газу

Україна вдвічі скоротила транзит російського газу до Європи

Росія хоче відмовити ЄС від інвестицій в українську ГТС

Європа шукає гроші для української газової труби

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: