"Газпром" йде на історичний рекорд з видобутку газу

Російський газовий монополіст "Газпром" може встановити історичний рекорд компанії з об'ємів видобутку блакитного палива.

Цього року Росія може видобути рекордну кількість газу за усю історію. Так, за перші сім місяців ріст видобутку склав 5%, і якщо така динаміка збережеться, то країна може впритул наблизитися до відмітки 700 млрд куб. м в рік.

Липень можна назвати не найвдалішим місяцем для розробників газу: видобуток блакитного палива знизилася в щодобовому вираженні на 7,6% в порівнянні з червнем, до 1,561 млрд куб. м (48,40 млрд куб. м за увесь місяць).

Між тим, темпи приросту видобутку продовжують бити усі рекорди. Так, якщо за перші шість місяців ріст склав 4,3%, то вже за сім, за даними Міненерго, цей показник досяг 5,2% по відношенню до відповідного періоду попереднього року. У цей період було видобуто 396,86 млрд куб. м газу і газового конденсату.

Як вважають аналітики, ріст видобутку газу в країні у поточному році буде приблизно на 6% вищим за аналогічний показник 2010 року. Це означає, що об'єм видобутого газу за підсумками року може скласти приблизно 689,4 млрд куб. м. І це стане рекордом. Попередній був "побитий" в 2007 році. Тоді було видобуто 665 млрд куб. м газу.

Ріст об'ємів видобутку "Газпрому" аналітики зв'язують виключно з експортом. У кінці весни європейські покупці, очікуючи підвищення цін в третьому і четвертому кварталах з урахуванням динаміки цін на нафту, максимально завантажили газ в підземні сховища.

Читайте також:

Німеччина почала судитися з "Газпромом"

Болгарія відмовляється від російського газу

"Газпром" може купити газову трубу Греції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: