"Газпром" задоволений виплатами України

Погашення боргу українськими споживачами за російський газ здійснюється відповідно до досягнутих домовленостей, вважає "Газпром".

Погашення боргу українськими споживачами за російський газ здійснюється відповідно до досягнутих домовленостей, повідомляє управління інформації російського газового монополіста "Газпром" за підсумками зустрічі в понеділок голови правління компанії Олексія Міллера і міністра палива та енергетики України Юрія Бойка.

"Сторони обговорили питання поставок газу, було зауважено, що наразі погашення заборгованості господарчих суб'єктів за поставлений в Україну газ здійснюється відповідно до досягнутих домовленостей", - ідеться в прес-релізі "Газпрома".

Компанія 2 жовтня заявила, що скоротить поставки природного газу для України в разі непогашення до 1 листопада 2007 року заборгованості в розмірі 1,3 мільярди доларів, яку накопичила українська сторона. З цієї суми 700 мільйонів доларів "Нафтогаз України" повинен "УкрГаз-Енерго", 300 мільйонів доларів - "УкрГаз-Енерго" - RosUkrEnergo, ще 300 мільйонів доларів RosUkrEnergo - "Газпромові".

Сторони домовилися, що борг буде погашено до 1 листопада, при цьому RosUkrEnergo в якості погашення заборгованості перед "Газпромом" передала йому 8 мільярдів кубометрів газу з підземних газових сховищ України.

У середині жовтня глава ради директорів "Газпрома" Дмитро Мєдвєдєв заявив про можливу відмову від посередників в газових відносинах між Росією і Україною вже 2008 року. Зокрема, Мєдвєдєв сказав, що посередники в газових відносинах між Україною й Росією з'явилися в певному історичному контексті з ініціативи української сторони і їхня наявність сьогодні не цілком з'ясовна для РФ. На його думку, відмова від послуг посередників, можливо, спростить стосунки в газовій сфері між двома країнами й допоможе Україні розраховуватися вчасно за газ, не створюючи таких великих боргів.

З 1 січня 2006 року ціна російського газу для України складає 230 доларів за тисячу кубометрів. Завдяки посередникові RosUkrEnergo, який разом з російським використовував в поставках також середньоазійський газ, ціна спочатку складала 95 доларів за тисячу кубометрів, а з 2007 року - 130 доларів (у зв'язку з подорожчанням туркменського газу).

ВідеоУкраїна погашає борг за газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: