"Газпром" зафіксує ціну палива для України

За словами Олександра Медведєва, російсько-українські газові переговори проходять успішно.

Ціна на газ для України в 2008 році буде фіксованою, а формула ціни почне діяти з 2011 року.

Про це у вівторок на прес-конференції повідомив заступник голови правління ВАТ "Газпром" Олександр Медведєв. 

Він відзначив, що переговори з українською стороною в даний час продовжуються, зокрема, міністр палива й енергетики України Юрій Бойко був у Москві 19 і 20 листопада, проте конкретних домовленостей, зокрема щодо рівня ціни, поки не досягнуто. 

Медведєв підкреслив, що в цьому питанні є декілька основних чинників. Перший, за словами представника "Газпрому", полягає в тому, що ціна на 2008 рік, "якою б вона не була, буде фіксованою, але тільки за умови, що сторони погоджують формулу ціни" на середньостроковий період. 

По-друге, за словами Медведєва, можлива ціна на 2008 рік, 160 доларів за тисячу кубометрів палива, була озвучена раніше українською стороною. 

"Про таку ціну може йтися при виконанні пункту один", - сказав заступник голови правління "Газпрому". При цьому він підкреслив, що переговори з Україною з питання ціноутворення на газ "йдуть дуже успішно".

Кажучи про те, чи підтримує "Газпром" ідею про прямі поставки газу до України, без участі посередника в особі компанії RosUkrEnergo, Медведєв сказав, що це питання потрібно ставити українській стороні. 

"Ми залишаємо суверенне право Україні вирішувати, з ким вона працюватиме", - сказав він, нагадавши, що "Газпром" вважає своїм партнером в Україні НАК "Нафтогаз України".

15 жовтня повідомлялося, що ВАТ "Газпром" і Україна завершили узгодження принципів формування ціни на газ на середньострокову перспективу. Про це тоді заявила прес-служба "Газпрому" за підсумками зустрічі в Москві глави газового холдингу Олексія Міллера і Юрія Бойка. 

Господарюючі суб'єкти приступили до підготовки відповідних комерційних контрактів на постачання газу. 

Олександр Медведєв
Переговори з Україною прокоментував заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв. (Фото: compromat.ru)
Раніше Медведєв повідомляв журналістам, що газовий холдинг планує підписати з Україною пакетну угоду, в якій будуть узгоджена ціна на газ на 2008 рік і формула ціни на середньостроковий період. При цьому він відмовився назвати рівень цін, який обговорюють сторони. За словами О.Медвєдева, "Газпром" розраховує підписати ці документи до кінця 2007 року.

Нагадаємо також, що українські президент Віктор Ющенко та прем'єр-міністр Віктор Янукович вважають, що наступного року ціна на газ для України не має перевищувати 160 доларів за тисячу кубометрів.

ВідеоГазові переговори тривають

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: