"Газпром" заговорив про скорочення на 85% постачання газу до Білорусі

Глава "Газпрому" заявив про можливість скорочення постачання газу до Білорусі на 85% через борги білоруської сторони.

У четвер, 17 червня, глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що з 21 червня його компанія може скоротити постачання газу до Білорусі на 85% через борги білоруської сторони.

За словами глави російської газової монополії, Мінськ заборгував Москві 192 млн доларів. "Враховуючи вартість вже поставленого у червні газу і розмір боргу - 192 млн доларів, визначено, що обмеження складе 85% від планового об'єму постачань газу до Білорусі. 15%, що залишаються дозволять Білорусі підтримувати газотранспортну систему в робочому стані до повної компенсації заборгованості", - сказав Міллер, виступаючи на Петербурзькому міжнародному економічному форумі.

Він зазначив, що "Газпром" сподівається на погашення боргу Білорусі. "Черговий лист з вимогою строго дотримуватися контракту і виплатити боргу був направлений вчора. Але, як ми і попередили білоруську сторону, якщо Белтрансгаз нічого так і не зробить, Газпром відповідно до пункту 6.4 контракту від 31 грудня 2006 року введе обмеження на постачання газу до Білорусі", - додав глава російського газового холдингу.

Як відомо, контрактна ціна постачань газу до Білорусі складає 169 доларів за тисячу кубометрів, проте Мінськ досі платить 150 доларів, через що виникла заборгованість, що досягла до 1 травня 192 млн доларів. За оцінкою Газпрому, до кінця року борг Белтрансгаза може зрости до 500-600 млн доларів.

Нагадаємо, 15 червня російський президент Дмитро Мєдвєдєв заявив, що в Білорусі є п'ять днів, аби вирішити питання оплати боргу за російський газ.

Читайте також:

"Газпром" просить Румунію стати учасником "Південного потоку"

"Газпром" відправив Білорусі попередження про обмеження поставок

Росія висунула Білорусі газовий ультиматум: у Лукашенка є 5 днів

Білорусь вимагає від Росії знизити ціни на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: