"Газпром" заробить зайві мільярди на жорстких контрактах з Європою

У наступному році російський газовий монополіст планує заробити на 2 млрд дол. більше завдяки суворим умовам контрактів з ЄС.

"Газпром", завдяки жорстким контрактів з європейськими споживачами, зможе в 2010 році заробити більше 2 мільярдів доларів.

Напередодні стало відомо, що на 2010 рік європейські клієнти "Газпрому" замовили менше газу, ніж повинні сплатити за контрактами.

Мінімальний обсяг газу, законтрактований Європою на 2010 рік, становить 160 мільярдів кубометрів палива, однак який саме обсяг газу планують закупити європейські компанії, не ясно. Видання наводить слова співробітника групи "Газпром", який стверджував, що мінімальний прогноз щодо експорту до Європи в 2010 році складе 150 мільярдів кубометрів газу.

Різницю в 10 мільярдів кубометрів європейці повинні будуть до початку 2011 року сплатити "Газпрому". При цьому в даному випадку це буде не штраф, а аванс клієнтів за майбутні поставки невибраного в 2010 році газу. При цьому вибрати цей газ європейці зможуть, лише перевищивши мінімальні ліміти в наступні роки, які будуть поступово збільшуватися.

У 2009 році "Газпром" планує поставити в Євросоюз 143 млрд кубометрів газу, що на 10% менше обсягу поставок 2008 року. "Газпром" може оштрафувати компанії-партнери у Німеччині, Італії та Туреччини мінімум на 2 мільярди доларів за недобір газу в 2009 році.

Європейські компанії намагаються домогтися від "Газпрому" поблажок, однак російська монополія, не має наміру поступатися, оскільки для цього немає правових підстав.

Варто відзначити, що ціни "Газпрому" на довгострокові контракти на постачання газу часто вдвічі вище біржових розцінок на паливо в Євросоюзі. Частково через це країни Західної Європи у першому півріччі знизили закупівлі російського газу на 29% - до 46 мільярдів кубометрів.

Німецький концерн E. ON веде з "Газпромом" і норвезькими постачальниками газу переговори про відстрочення його закупівель за укладеними контрактами. За його словами, компанія розраховує купувати газ за нижчими цінами на спотовому ринку.

Наприкінці вересня стало відомо, що "Газпром" добуде до кінця року 474 млрд кубометрів газу - мінімальний показник за всю історію компанії.

Скорочення видобутку пов'язане зі зниженням попиту на продукцію компанії. В далеке зарубіжжя компанія планує продати 142,5 мільярда кубометрів палива. У Росії буде продано 268,4 мільярда кубометрів, а в країни СНД - 56 мільярдів кубометрів.

Читайте також:

"Газпром" не дозволить Україні економити на газі

"Газпром" отримав від "Нафтогазу" неросійські гроші

"Газпром" повертається до Туркменії

 "Газпром" знизив видобуток газу до історичного мінімуму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: