"Газпром" знайшов причину не продовжувати постачання газу Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Росії "звернули увагу на непослідовність української сторони".

Російський "Газпром" заявляє, що пропозиції "Нафтогазу" зі зміни контракту на закупівлю газу не відповідали грудневим рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це заявив заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв, передає "Інтерфакс".

"Саме тому" Газпром" і повернув гроші (за передоплату поставок газу в березні – Ред.), так що не треба, як то кажуть, перекладати з хворої голови на здорову", - сказав він.

Медведєв підкреслив, що "у зв'язку з претензіями "Нафтогазу України" про відмову "Газпрому" постачати газ з 1 березня, незважаючи на отриману передоплату, а також про вимоги до нас відшкодувати пов'язані з цим збитки "Нафтогазу", хотів би звернути увагу на непослідовність української сторони".

"З питання розірвання контрактів на поставку і на транзит газу я хотів би прокоментувати, що" Газпром "не тільки направив 5 березня ц.р. повідомлення "Нафтогазу України" про початок процедури розірвання контрактів, а й запропонував дату необхідної для цього зустрічі сторін" , - додав Олександр Медведєв.

ВідеоЗа прогнозами "Нафтогазу", розірвання контракту з "Газпромом" забере дуже багато часу

"Газпром" не зможе у законний спосіб розірвати контракти на постачання газу до України та транзит до Європи до завершення терміну їхньої дії. У Києві отримали офіційне повідомлення "Газпрому" про порушення ним цієї процедури. А це означає, що незабаром справа знову ляже на стіл до суддів Стокгольмського міжнародного арбітражу. Судова тяганина може розтягнутися на час довший, ніж дія самих контрактів, яка спливає наприкінці наступного року.

За прогнозами "Нафтогазу", розірвання контракту з "Газпромом" забере дуже багато часу

Нагадаємо, 31 травня 2017 року у Стокгольмі винесли проміжне рішення щодо газової суперечки між українською і російською компаніями. 7 листопада 2017 року "Газпром" подав до Апеляційного суду округу Свеа (Швеція) заяву про оскарження цього рішення та його часткове скасування.

В кінці грудня було винесено остаточне рішення. Стокгольмський арбітраж ухвалив рішення щодо інших зустрічних позовів "Нафтогазу" і "Газпрому" щодо закупівлі Україною газу в Росії. Зокрема, арбітраж скасував умову "бери або плати" на суму 56 млрд доларів за 2012-2017 роки, а також знизив вартість російського газу для України на 27,4% - з 485 доларів за тисячу кубометрів до 352 доларів, до ринкової.

Обов'язкові річні обсяги закупівлі газу "Нафтогазом" у "Газпрому" знижені в десять разів – з 52 млрд кубометрів до 5 млрд кубометрів. Одночасно "Газпром" зазначає, що "Нафтогаз" повинен виплатити Росії 2 млрд доларів.

Російський "Газпром" відмовився постачати газ Україні від 1 березня та повернув проплачені кошти. Відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу, Україна повинна купувати щорічно в РФ (до 2019-го, коли закінчиться дія контракту) 4 млрд кубометрів газу (раніше було 50 млрд кубометрів). Якщо "Нафтогаз" не купує газ, то автоматично застосовується формула "бери або плати" - тобто Київ повинен заплатити навіть за ті обсяги, які не купував. Тому "Нафтогаз" і чекав остаточного рішення арбітражу, яке було озвучене 28 лютого, аби почати обов'язкові закупівлі.

У "Нафтогазі" зазначили, що відмова "Газпрому" постачати газ автоматично означає, що протягом 2018 року до України не буде застосовуватися формула "бери або плати". Згодом "Газпром" заявив, що не лише розриває з Україною всі контракти на постачання газу, а також і на його транзит територією України до Європи. Потім "Газпром" заявив, що не буде припиняти транзит газу через Україну "просто зараз".

Залиште свій коментар

Вибір редакції