Гендер на ринку праці: жінки просять удвічі меншу зарплату, ніж чоловіки

Дата публікації
Перегляди
1899
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Гендер на ринку праці: жінки просять удвічі меншу зарплату, ніж  чоловіки

Фото: Associated Press

Жінки розраховують на суттєво меншу зарплату, ніж чоловіки.

На українському ринку праці присутність чоловіків і жінок майже однакова, але панянки розраховують на суттєво
меншу зарплату.

Такого висновку дійшли експерти кадрового порталу grc.ua під час гендерного дослідження ринку праці.

Зазначаєься, що більше резюме на порталі grc.ua розміщено від чоловіків: 50,4% проти 49,6%. Крім того, напрямки розвитку їхньої кар’єри відрізняються. На ринку праці існують традиційно жіночі і традиційно чоловічі професійні сфери.

Суто жіночі галузі - це, зокрема, "Бухгалтерія та управлінський облік", "Наука та освіта", "Спортивні клуби, фітнес, "Медицина та фармацевтика", "Туризм та готелі" тощо. 

Серед чоловічих сфер виділяють, зокрема, "Інсталяцію та сервіс", "Безпеку", "Видобуток сировини", "Виробництво та сільське господарство",  "ІТ", "Транспорт і логістика" тощо.

Фото: grc.ua

Нейтральними щодо гендерного розподілу є такі профсфери як "Державна служба та некомерційні організації", "Закупки", "Мистецтво, розваги, мас-медіа", "Консультування", "Продажі, страхування", "Юристи" тощо. 

Фото: grc.ua

Експерти також повідомляють, що жінки раніше починають свою кар’єру, але і раніше її закінчують. Зокрема, групі молоді (18-30 років) кількість жінок більша за чоловіків. Натомість у категорії "40-50 років" кількість чоловіків суттєво переважає. Вони, до слова, мають і більший досвід роботи: від 6 років має 55% чоловіків та 45% жінок.

Фото: grc.ua

Більшість чоловіків (57%) розраховують на заробітну плату у розмірі до 14 тис. грн. Майже третина чоловіків (28%) хочуть отримувати від 14 тис. до 28,1 тис. грн.  На зарплату від 70,3 тис. грн претендують лише 4% чоловіків.

Фото: grc.ua

Своєю чергою, жінки претендують на меншу заробітну плату. 48% з них просять у роботодавців до 7,6 тис. грн. Найменша кількість жінок, а це 4%, розраховує на зарплату від 38,4 тис. грн.

Фото: grc.ua

Як повідомлялося, у лютому на українському ринку праці збільшився попит на медичних працівників. Найбільш затребуваними у лютому стали сфера продажів (26%) та ІТ (20%). Фахівці наголошують, що порівняно з січнем ситуація стабільна. Популярною також є робота у банківській сфері (9%), медичній (8%), маркетинговій (8%), транспортній (8%) та бухгалтерській (7%). 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1899
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація