General Motors до літа оголосить про банкрутство

Порятунок автогіганта передбачає створення компанії, яка купить "хороші активи" General Motors, після того, як GM збанкрутує.

Один зі стовпів американської автоіндустрії General Motors може оголосити про своє банкрутство до 1 червня. Мінфін США порекомендував компанії підготувати документи для подання до суду відповідного позову.

У те, що компанія обійдеться без швидкого, хірургічного банкрутства, вірять все менше експертів, незважаючи на обіцянки керівництва корпорації робити все можливе, щоб уникнути такого розвитку подій. Втім, банкрутство не означає загибелі і зникнення найбільшого світового виробника машин, заявляє влада країни. Глава Мінфіну Тімоті Гайтнер раніше припускав, що через процедуру швидкого банкрутства проходитиме реструктуризація General Motors. Це дозволить корпорації радикально вирішити проблему боргів і встати на ноги без багатомільярдної урядової допомоги.

План порятунку передбачає створення нової компанії, яка купить "хороші активи" General Motors, після того, як автогігант оголосить про банкрутство. Менш життєздатні активи підприємства, включаючи слабкі бренди, нерентабельні заводи і облігації охорони здоров’я, залишаться в старій компанії, яка, можливо, буде ліквідована за кілька років.

Проте проти процедури банкрутства може виступити вельми могутня сила - власники облігацій компанії, зарахованих до поганих активів. Вони мають великі побоювання, що в ході процедури банкрутства їм будуть нав’язані невигідні умови. Втім, експерти вважають, що відчайдушні власники поганих облігацій не зможуть встати на шляху хірургічної процедури і, швидше за все, залишаться біля розбитого корита.

Чисті збитки GM в четвертому кварталі 2008 року виросли на 8,1 мільярда доларів в порівнянні з аналогічним періодом 2007 року - з 1,5 до 9,6 мільярдів доларів. Виручка компанії в четвертому кварталі 2008 року зменшилася до 30,8 мільярдів доларів в порівнянні з 46,8 мільярда доларів за той же період 2007 року.

General Motors, одна з найбільших автомобілебудівних компаній світу, була заснована в 1908 році і сьогодні випускає легкові і вантажні автомобілі в 34 країнах світу, продає і здійснює техобслуговування - в 140 країнах. Штаб-квартира концерну розташована у Детройті (штат Мічиган), загальна чисельність персоналу - 244,5 тисячі людей. У 2008 році GM реалізувала по всьому світу 8,35 млн. автомобілів під марками Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC, GM Daewoo, Holden, HUMMER, Opel, Pontiac, Saab, Saturn, Vauxhall і Wuling.

Читайте також:

General Motors створив двоколісний автомобіль

В Росії закривається перший автозавод

Голова General Motors: наше банкрутство - бажана перспектива

Путін похвалив "Форд", а собі придбав "Ниву"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: