General Motors, Ford і Chrysler попросили у США 34 млрд. дол.

Три найбільші автомобільні виробники США визначилися з сумами, необхідними для їхньої подальшої діяльності.

У конгрес США були представлені плани з реструктуризації компаній, що потребують виділення американським урядом загалом до 34 млрд. дол. Це на 9 млрд. дол. перевищує ліміт у 25 млрд. дол. - саме в таку суму оцінювали конгресмени пакет федеральної допомоги автопромисловому сектору.

Першим у вівторок увечері подав свою заявку Ford. Концерн просить 9 млрд. дол. Що стосується найбільшої компанії сектору – концерну General Motors (GM), то йому для продовження діяльності у наступному році необхідно 12 млрд. дол. з федеральної скарбниці. Компанія потребу 4 млрд. дол. цього місяця, а до 31 грудня наступного року їй буде потрібно 12 млрд. дол. для забезпечення "адекватних рівнів ліквідності". Крім того, ще 6 млрд. дол. можуть бути потрібні на випадок подальшого погіршення умов в автомобільній галузі.

Третій за величиною автовиробник у США Chrysler LLC також направив до американського конгресу свій план з виходу з фінансової кризи, запросивши 7 млрд. дол. Chrysler повідомив, що ці кошти повинні бути виділені до кінця цього року, інакше компанія не зможе підтримувати свої операції в I кварталі 2009 року.

До антикризових планів всіх трьох компаній включені положення про скорочення виплат топ-менеджерам. Так, головному виконавчому директору Chrysler Роберту Нарделлі вже скоротили зарплату до символічного 1 дол. на рік, передає Associated Press. Голови концернів GM Річард Вагонер і Ford Алан Мулаллі також висловили готовність відпрацювати 2009 рік за зарплату в 1 долар.

Більш того, всі троє мають намір прибути на слухання в конгресі до Вашингтона на автомобілях. Приводом для такої показової "боротьби з привілеями" американських топ-менеджерів послужив скандал, що спалахнув наприкінці минулого місяця в політичних колах Вашингтона, який відразу ж був підхоплений і роздутий американською пресою. Конгресмени встановили, що керівники всіх трьох автокорпорацій прибули до столиці США на попередні слухання з порятунку американського автопрому на власних реактивних літаках.

Слухання щодо нових бізнес-планів американського автопрому проходитимуть в четвер і п'ятницю. Якщо сенатори і конгресмени цього разу знайдуть їх переконливими, голосування щодо виділення ним 25 млрд. дол., за деякими даними, почнуться вже наступного понеділка - 8 грудня.

Продажі автомобілів у США у листопаді 2008 р. впали на 37% - до найнижчого рівня з 1982 р. Найгірший результат продемонстрував Chrysler: продажі концерну в США знизилися на 47%. Попит на продукцію його конкурентів по "великій трійці" - General Motors і Ford - впав у листопаді ц.р. на 41% і 31% відповідно.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: