General Motors офіційно стане банкрутом

60% акцій General Motors отримає федеральний уряд Сполучених Штатів, ще 12% - Канада.

Щоб захиститися від претензій кредиторів, найбільший американський автовиробник General Motors в понеділок, 1 червня, подасть заяву про визнання компанії банкротом.

Із заявою про долю автомобільного гіганта виступить керівництво компанії і особисто президент Сполучених Штатів Барак Обама. Це стане найбільшим банкрутством промислової компанії в історії США.

60% акцій GM дістанеться федеральному уряду. На додаток до 20 мільярдів доларів, які компанія вже отримала з бюджету для боротьби з наслідками фінансової кризи, вона отримає ще 30 мільярдів – за умови негайного початку процедури банкрутства.

Білий дім розповсюдив повідомлення, в якому зазначає, що це рішення є справжньою віхою в історії компанії, що багато в чому визначає обличчя Сполучених Штатів.

"Цей день стане ще одним історичним днем - кінцем старої General Motors і початком нової", - зазначається в документі.

Білий дім особливо підкреслив, що Мінфін США не має наміру виплачувати GM нічого понад обіцяну суму.

"В обмін на вже виділені Мінфіном кошти на підтримку GM і нове вливання у розмірі 30,1 мільярдів уряд США... отримає частку в новій GM обсягом приблизно 60%", - йдеться в повідомленні президентської адміністрації.

Мінфін США також залишив за собою право призначати перших директорів оновленої компанії. Крім того, участь в порятунку GM візьме Канада, яка передасть компанії 9,5 мільярдів доларів і отримає 12% акцій.

Очікується, що процедура зовнішнього управління GM буде завершена протягом 60-90 днів. З неї компанія вийде вже не таким гігантом - зменшиться число співробітників, кількість заводів і місцевих представництв. Зокрема, повідомляється, що компанія оголосить про скорочення близько 20 тисяч робочих місць і закриття 11 заводів.

Нещодавно автовиробник оголосив про намір продати такі бренди, як Pontiac, Saturn, Saab і Hummer. Водночас GM хоче і надалі випускати чотири основних марки автомобілів, що належать компанії: Chevrolet, Cadillac, Buick і GMC.

Читайте також:

Канадці з росіянами врятували Opel від банкрутства

Вартість акцій General Motors впала до найнижчого за 76 років рівня

Американські Chrysler і GM врятує італійський Fiat

Volkswagen готується поглинути Porsche

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: