General Motors оголосив про продаж Saab компанії Spyker

GM намагався продати свій шведський актив з початку 2009 року.

Американський автогігант General Motors (GM) підтвердив, що продає шведський автомобільний концерн Saab нідерландському виробникові автомобілів класу "люкс" - компанії Spyker. Сума угоди не розголошується.

GM намагався продати свій шведський актив з початку 2009 року. У січні представники компанії заявляли, що одночасно з пошуками потенційного покупця GM розглядає можливість ліквідації збиткового заводу. GM не розголошує вартість угоди. Проте за даними, Spyker заплатить за Saab 400 млн доларів, при цьому 74 млн - готівкою, а решту - акціями.

Saab очікує отримати кредит у 400 млн євро від Європейського інвестиційного банку. У вівторок уряд Швеції підтвердив свій намір виступити гарантом за цією позикою. В даний час рішення про кредит розглядається ЄІБ і Єврокомісією.

Spyker виробляє кілька десятків спортивних машин на рік. У 2008-му компанія продала 43 машини, закінчивши рік зі збитками в 35 млн доларів. Нинішня вартість Spyker, в штат якої входять близько 100 людей, оцінюється менш ніж у 85 млн доларів.

На заводі Saab працюють 3,400 людей. Щорічні продажі компанії перевищують 90 тис автомашин. Незважаючи на це, в 2008 році збитки Saab склали 412 млн доларів. Шведський автовиробник не одержував прибутку з 2001 року. Купуючи Saab, Spyker отримає доступ до технічних ресурсів і дистрибьюторських мереж шведського автовиробника.

"Сьогоднішнє оголошення про угоду - чудова новина для співробітників Saab, його дилерів і проставщіков, а також для мільйонів покупців і прихильників по всьому світу, і, звичайно, для GM", - сказав Джон Сміт, віце-президент GM з корпоративного планування і стратегічних альянсів.

"General Motors, Spyker Cars і уряд Швеції доклали багато фізичних і розумових зусиль для того, щоб здійснити операцію, яка допоможе цьому унікальному бренду розвиватися в майбутньому. Ми всі дуже задоволені, що ці зусилля принесли позитивні результати", - додав він.

Акції Spyker були тимчасово зняті з торгів на амстердамській біржі, оскільки нідерландський регулюючий орган чекав прес-релізу компанії з оголошенням про операцію. Акції компанії після тимчасового призупинення впали на 2,8%; в понеділок вони злетіли на 60%.

Читайте також:

Бос "Формули-1" вирішив врятувати Saab

Голландська Spyker Cars вирішила врятувати Saab

Класичний автобренд Saab буде ліквідований

Рада директорів General Motors звільнила главу компанії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: