Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Генпрокуратура пояснила, чому проводять обшуки в підрозділах "Укренерго" у всій Україні

Слідчі дії тривають півдня.

У центральному офісі "Укренерго" в Києві та на підприємствах державної компанії у регіонах відбуваються обшуки. Вранці 12 липня вхід до столичної будівлі "Укренерго" заблокували озброєні правоохоронці, працівників не впускали до приміщення. Про обшук у своєму будинку повідомив і керівник компанії Всеволод Ковальчук.

Про це йдеться в сюжеті Валентини Мудрик у програмі ТСН.12:00.

Нині біля будівлі "Укренерго" тиша, під стінами працюють лише журналісти. До півтисячі працівників "Укренерго" вже впустили на їхні робочі місця.

Водночас усередині перебуває кілька десятків слідчих Генпрокуратури та поліцейських - вони проводять обшуки лише в кабінетах керівництва. Зайшли сюди понад чотири години тому і спочатку не пускали людей на робочі місця. У найбільшій енергетичній компанії кажуть, що слідчі показали охороні рішення Печерського суду Києва від 22 червня, на основі якого і проводять обшуки в рамках досудового розслідування кримінального провадження через можливе здійснення закупівель "Укренерго" різних товарів та послуг за завищеними цінами в змові з низкою посадовців.

Трохи прокурорського сюрреалізму вам у стрічку. Вже видно мотив сьогоднішніх #маскишоувУкренерго Вчора ми писали про мі...

Опубліковано НЕК "Укренерго" - NPC Ukrenergo 12 липня 2017 р.

Фігурує у кримінальному провадженні з десяток вищого керівництва компанії. Обшуки проводили і вдома у глави НЕК "Укренерго" Всеволода Ковальчука. Його на робочому місці немає. Але він опублікував відеозвернення у соцмережі та заявив, що це ніщо інше, як пресинг на нього, який триває майже два роки.

"Ми як відчували, що це має бути. Після вчорашнього нашого повідомлення про те, що ми стали однією з найефективніших компаній з боротьби з корупцією, нам вдалося зекономити 6-7 мільярдів гривень. Я думаю, це може бути пов'язано з підписанням угод з ЄС", - сказав Ковальчук.

Обшуки вдома у глави компанії завершені. Він повертається на роботу.

Не можна сказати, що це було дуже непередбачувано... На третій день після мого призначення тво директора Укренерго в компанії, у мене вдома, у моїх родичів відбулися обшуки. Це супроводжувалося масовою інформаційною кампанією через сайти, які відомі розміщенням компрометуючих і неперевірених матеріалів за гроші. Потім Генпрокуратура, навіть не провівши допити людей, повернула всі вилучені документи, речі, гроші тощо. Це був пресинг, типовий для стилю роботи українських правоохоронних органів. Протягом останніх 20 місяців спостерігалася чітка тенденція - як тільки ми ламали чергову схему, знижуючи ціни на тендерах (на кшалт "трансформаторів Григоришина"), або починали структурні зміни по якомусь з напрямків, зразу починалася хвиля таких само псевдокомпроматів, як і у жовтні 2015. Зразу після цих публікацій на мене виходили якісь люди і розказували, як страшно скоро буде, як мене посадять і тд, і тп. Це відбувалося приблизно кожні 4-6 місяців. От і зараз. Тільки-но ми зробили те, чого чекає вся країна - почали шлях об'єднання енергосистеми України з Європою, що позбавить нас від електроенергетичної залежності від Росії, тільки я відзвітував, що ми збили з тендерних цін вже понад 6.7 млрд.грн. (І це ціни, затверджені у 2013-2015 роках!!!!), як почалася нова хвиля дискредитації мене особисто та роботи найпрозорішого з державних підприємств. Це точно не пройде, я впевнений у правильності моєї стратегії для Укренерго, я вірю, що часи корупції в цій компанії не повернуться, і що ми приєднаємо наші мережі до європейських. І я довіряю моїй команді. Далі буде.

Опубліковано Всеволодом Ковальчуком 11 липня 2017 р.

Із самої будівлі "Укренерго" правоохоронці ще не виходили. Кажуть, що режимний об'єкт працює у штатному режимі.

Тим часом у Генпрокуратурі оприлюднили свою версію обшуків в "Укренерго".

"Генпрокуратурою проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом організації злочинної схеми розкрадання державних коштів, зловживання владою або службовим становищем, службового підроблення тендерної документації службовими особами ДП "НЕК "Укренерго" в особливо великих розмірах за співучасті зі службовими особами Національної комісії з регулювання ринку енергетики та комунальних послуг, а також рядом суб'єктів господарської діяльності, шляхом організації закупівель товарів, робіт та послуг у підконтрольних підприємств за значно завищеними цінами, за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 212 КК України", - уточнили в ГПУ.

У Генпрокуратурі зазначили, що обшуки тривають у багатьох підрозділах "Укренерго" у всій Україні "з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення".

Залиште свій коментар

Вибір редакції