Генпрокуратура скасувала пільги для шахтарів

Генпрокуратура довела в суді, що відстрочення виплат до Пенсійного фонду надається держшахтам всупереч закону.

Державні вугледобувні підприємства втратили право не відраховувати до Пенсійного фонду та інших соціальних фондів внески при виплаті зарплат шахтарям.

Про це повідомило джерело у Генеральній прокуратурі.

В Генпрокуратурі повідомили, що Окружний адміністративний суд Києва 6 квітня скасував відповідний протокол уряду Юлії Тимошенко №70 від 29 жовтня 2009 року.

Суд задовольнив позов Генпрокуратури, в якому стверджувалося, що відстрочення виплат надається держшахтам всупереч закону.

Екс-міністр праці і соціальної політики Людмила Денісова впевнена, що уряд Юлії Тимошенко не здійснював нічого протизаконного - надання відстрочки дозволило держшахтам зберегти робочі місця і виплачувати зарплати.

Недонадходження до Пенсійного і соціальних фондів, за її словами, були невеликими, і їх компенсували з державного бюджету.

"Безумовно, бюджет допомагав, але борги залишилися. Наприклад, фонду з тимчасової втрати працездатності на виробництві не вистачає колосальних коштів на виплати шахтарям з регресних ризиків. Тому лукавлять ті, хто говорять, що відстрочка не мала наслідків", - заявив міністр праці та соціальної політики Василь Надрага.

За його словами, через надання пільг недонадходження до Пенсійного фонду склали 2,2 млрд гривень, до соцфондів - від 100 млн гривень до 500 млн гривень.

Як повідомлялося, держшахти Луганської та Донецької областей у 2009 році не перерахували до Пенсійного фонду 1 млрд гривень, до фонду страхування від нещасних випадків - 370 млн гривень.

Читайте також:

Держава заборгувала донецьким шахтарям 1,5 мільярдів

На Донбасі за кожен мільйон тонн вугілля гинуть 4 шахтар

Уряд порадив шахтарям самостійно вирішити свої проблеми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: