Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Генпрокуратура відкрила кримінальні справи через доведення "ПриватБанку" до банкрутства

Прізвища можливих причетних осіб не називають.

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальні справи через можливе доведення тоді ще комерційного "ПриватБанку" до банкрутства.

Про це сьогодні, 4 липня, на прощальній прес-конференції сказав голова правління нині вже державного "ПриватБанку" Олександр Шлапак, який кілька днів тому заявив про своє звільнення з цієї посади. Про це пише "Економічна правда".

"Сьогодні Генпрокуратура за представленими нами даними відкрила кілька кримінальних справ за статтями 218 і 220 Кримінального кодексу, а саме - доведення банку до банкрутства", - уточнив Шлапак.

Хто саме фігурує в кримінальних справах, керівник "ПриватБанку" не сказав.

Шлапак також повідомив, що 97% кредитного портфеля ще комерційного "ПриватБанку" припадало на пов'язаних осіб. 223 клієнтам видали 198,4 млрд грн.

"Всі ці кредити мають ряд загальних характеристик. Перша - велика частина позичальників є новоствореними компаніями з негативним фінансовим становищем. Друге - під час видачі цих позик було грубо порушено законодавство, а також внутрішні регламентні документи самого банку. Всі ці позики видані не на ринкових умовах. У нас відсутнє забезпечення за більшістю цих кредитів. І нарешті, останнє, з банку практично виведені обороти операційних компаній, які реально обслуговували гроші колишніх акціонерів", - стверджує Шлапак.

Нагадаємо, для докапіталізації націоналізованого торік у грудні "ПриватБанку" держава візьме позику.

Зазначимо, що від початку цього року "ПриватБанк" повернув НБУ 5,3 млрд грн рефінансування. Нині заборгованість становить близько 12 млрд грн, які взяли під 20% річних.

ВідеоСкандальне звільнення та нові суми: незалежні аудитори опублікували звіт щодо "ПриватБанку"

ВідеоКоломойський прокоментував перемови щодо реструктуризації кредитів "ПриватБанку"

Залиште свій коментар

Вибір редакції