Генпрокуратура звинувачує працівників "Приватбанку" у "відмиванні" 19 мільярдів гривень

Приватбанк звинувачення відкидає і називає їх непрофесійними.

Печерський райсуд Києва наклав арешт на рахунок зареєстрованого у Великобританії "ZAO Ukrtransitservice LTD". Сам рахунок відкритий у кіпрському відділенні банківської установи PrivatBank.

Із таким клопотанням до суду звернулися з Генпрокуратури, які розслідують справу дворічної давнини. У ГПУ стверджують, що свого часу "Приватбанк" отримав від Нацбанку рефінансування на понад 19 млрд грн. Службові особи "Приватбанку" видали ці кошти підпорядкованим собі чи пов'язаним особам 42 українським підприємствам у вигляді кредитів від 18 до 73 млн доларів під заставу майнових прав. Ці підприємства відповідно уклали сумнівні угоди і зробили 100-відсоткове перерахування грошей нібито за отримання товарів на рахунки зареєстрованих за кордоном шістьох компаній: "Teamtrend Limited", "Trade Point Agro Limited", "Collyer Limited", "Rossyan Investing Corp", "ZAO Ukrtransitservice LTD", "Milbert Ventures Inc.". Слідчі Генпрокуратури стверджують, що кошти були перераховані на рахунки в кіпрському відділенні PrivatBank. Постачання товарів не відбулося до цього часу. Також не були повернуті й кошти за непоставлені товари.

"Таким чином службові особи ПАТ КБ "Приватбанк" не забезпечили виконання відшкодування можливих збитків унаслідок невиконання чи неналежного виконання умов кредитних договорів", – ідеться в ухвалі суду з посиланням на дані ГПУ.

У "Приватбанку" відкидають звинувачення.

"Ця інформація (навіть про саму можливість "виведення" кудись рефінансування НБУ) – не професійна і не відповідає дійсності. В ситуації політичної кризи і військових дій на Сході України ліквідна позиція банку природно погіршилася, спостерігався значний дефіцит коштів на коррахунку, пов'язаний зі зниженням обсягів коштів на рахунках фізичних і юридичних осіб, який "Приватбанк" у повному обсязі зміг компенсувати за рахунок власних коштів і наданого НБУ рефінансування (за опублікованими НБУ даними, рефінансуванням були оплачені тільки 0,38 грн з кожної гривні вкладів, які були зняті, на відміну від державних і деяких комерційних банків). Тобто виводити просто не було чого.

Згідно з вимогами НБУ, ці ресурси були використані тільки для покриття відтоків коштів фізичних осіб. Слід зазначити, що з початку 2014 року відтік депозитів фізичних осіб становив 64,4 млрд грн. Банк власними коштами закрив 62% відтоку коштів фізичних осіб за рахунок погашення кредитного портфеля (35,6 млрд грн) і згортання операцій на міжбанківському ринку. Варто зазначити, що середньозважена процентна ставка за кредитами рефінансування НБУ становить 22,1%, що вище середньозваженої процентної ставки по депозитах фізичних осіб.

Таким чином можна назвати безпідставними вислови про те, що банк використовував кошти від рефінансування на будь-які операції, крім повернення вкладів", – ідеться в коментарі "Приватбанку", який розмістив Finbalance.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: