Генсек ООН приголомшив трильйонними сумами, які втрачає світова економіка через корупцію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він наголосив, що корупція позбавляє людей шкіл, лікарень, відлякує інвесторів і веде до розбазарювання природних ресурсів.

Через корупцію світова економіка щороку втрачає 2,6 трлн доларів, а щорічний обсяг хабарів в світовому масштабі становить один трильйон доларів.

Такі цифри навів генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш 9 грудня, у Міжнародний день боротьби з корупцією, повідомляє прес-центр організації.

"За даними Всесвітнього економічного форуму, щорічні втрати, пов'язані з корупцією, становлять не менше 2,6 трлн доларів США, або 5 відсотків світового валового внутрішнього продукту", – зазначив голова ООН.

Він додав, що корупція існує у всіх країнах – багатих і бідних, на півночі і на півдні. "Вона є посяганням на цінності та ідеали Організації Об'єднаних Націй. Корупція позбавляє людей шкіл, лікарень, відлякує інвесторів і веде до розбазарювання природних ресурсів. Вона підриває верховенство права й сприяє вчиненню інших злочинів...", – заявив генеральний секретар.

Він підкреслив, що ухилення від сплати податків, відмивання грошей та інші фінансові махінації підривають зусилля щодо досягнення мети сталого розвитку. Антоніу Гутерріш закликав об'єднатися в боротьбі з корупцією і домагатися повернення викрадених активів.

Нагадаємо, МВФ та Світовий банк заявили, що прогрес в Україні у боротьби з корупцією – слабкий. В Україні жодного високопосадовця не притягнули до відповідальності за корупційні діяння.

ВідеоУкраїна втратила щонайменше 220 мільйонів гривень через корупційні оборудки "Укравтодору"

В 15 областях синхронно - в службах автомобільних доріг - СБУ разом зі столичною прокуратурою вилучали документи. Посадовців підозрюють у корупційних оборудках, через які держава втратила щонайменше 220 мільйонів гривень. За інформацією слідства, кожне з представництв автодору, не маючи у власному бюджеті грошей, замовляло своїм підрядникам ремонти доріг і не платило. Ті йшли в суд і вигравали не лише суму оплати, а й штрафні санкції.

Україна втратила щонайменше 220 мільйонів гривень через корупційні оборудки "Укравтодору"

Залиште свій коментар

Вибір редакції