Геополітика може зруйнувати угоду Росії за облігаціями на 4 млрд доларів 2017 року - Bloomberg

РФ хоче обміняти старі облігації на нові.

Геополітика може зруйнувати угоду Росії за облігаціями на суму 4 млрд доларів 2017 року. Про це пишуть Євгенія Письменна і Ганна Андріанова у статті "Геополітика може зруйнувати угоду Росії за облігаціями на суму 4 млрд доларів 2017 року", опублікованій на сайті Bloomberg.

Костянтин Вишковський показав, що може ухилитися від санкцій, введених проти Росії, коли провів три продажі єврооблігацій трохи більше, ніж за рік. Але директор департаменту державного боргу в мінфіні все ще може зіткнутися з перешкодами, оскільки країна хоче обміняти старі облігації на 4 млрд доларів на нові.

"Обмін, який Росія планувала провести "ближче до осені", може відлякати власників боргових зобов'язань, куплених до західних санкцій. Власники можуть бути стурбовані тим, що нові зобов'язання вступлять у конфлікт з обмеженнями", - сказав Вишковський в інтерв'ю. Хоча країна не є об'єктом санкцій, введених через роль Росії в українському конфлікті, новий законопроект Сенату США про більш широкі обмеження проти компаній змусив замовити звіт про те, який вплив можуть надати можливі обмеження на державний борг чи деривативи.

"Чинник геополітики, ймовірно, має набагато більше значення для обміну, ніж для звичайного розміщення, - сказав Вишковський. - Якщо загальний фон буде негативним, ми можемо відмовитися від планів провести своп цьогоріч".

У питанні запозичень, найбільшому в світі експортеру енергоресурсів до цих пір вдавалося уникнути напруженості зі США
Євгенія Письменна і Ганна Андріанова, Bloomberg

У питанні запозичень найбільшому в світі експортеру енергоресурсів до цих пір вдавалося уникнути напруженості зі США, оскільки в червні країна завершила операцію з продажу зовнішнього боргу в розмірі 3 млрд дол. США, після двох угод минулого року. Але торгівля цінними паперами, які передують санкціям, викликає великі побоювання у інвесторів, оскільки вона загрожує завдати власників облігацій. Росія також може дозволити собі почекати, поки намагається розподілити виплату боргу шляхом випуску нових зобов'язань.

За словами Вишковського, загроза більш широких санкцій спонукала декількох інвесторів, у тому числі одного із США, піти, після того, як ринки були відкриті для розміщення облігацій у червні. Деякі європейські покупці також не змогли взяти участь в угоді, тому що державний банк, який її організував, став об'єктом санкцій.

У той же день, коли був завершений продаж, США розширили свій список фізичних осіб і компаній, які підлягають санкціям за анексію півострова Крим у березні 2014 року
Євгенія Письменна і Ганна Андріанова, Bloomberg

У той же день, коли був завершений продаж, США розширили свій список фізичних осіб і компаній, які підлягають санкціям за анексію півострова Крим у березні 2014 року. Новий закон Сенату пропонує ввести додаткові обмеження на залучення капіталу для банків та енергетичних компаній, і допускає нові санкції щодо державних підприємств в інших галузях. На цей момент він залишається в Палаті представників.

"У зв'язку з тим, що ситуація в червні посилилася через зниження цін на нафту і знецінення рубля, "інвестори почали нервувати", це змусило Мінфін поквапитися з розміщенням", - сказав Вишковський. Він також додав, що в результаті на частку російських покупців припало 15% від загального обсягу, хоча попит тільки від іноземців перевищив розмір розміщення.

В результаті, Росія продала 2 млрд доларів 30-річного боргу зі ставкою прибутковості 5,25%, і 1 млрд доларів 10-річних облігацій з прибутковістю 4,25%. Востаннє вона випускала 30-річні облігації у вересні 2013 року.

"Результат був успішним, і ґрунтувався головним чином на вартості, розподілі", - сказав Вишковський. - Той факт, що лише деякі інвестори переосмислили свою участь в угоді на тлі негативних новин, показує, що інтерес до російських облігацій як і раніше дуже високий".

Прибутковість доларових облігацій за вересень 2023 року зросла на 16 базисних пунктів до 3,6% від 19 червня, коли Росія почала продаж єврооблігацій. Прибутковість і премія за єврооблігаціями за вересень 2023 року за казначейськими облігаціями США збільшилася на 10 базисних пунктів до 160.

Проблеми, пов'язані з запланованим свопом, можуть бути дуже складним
Євгенія Письменна і Ганна Андріанова, Bloomberg


Однак, проблеми, пов'язані з запланованим свопом, можуть бути дуже складними. Вишковський називає це "непростим" починанням, оскільки мінфін вважає за краще проводити його окремо від звичайного випуску.

Мета полягає в тому, щоб розподілити погашення заборгованості на більш тривалий період часу, але не допустити концентрації власності в руках декількох інвесторів, сказав він. Хоча сума для свопу "значно перевищує" 4 мільярди доларів, такий обмін не може бути проведено за рік, вважає Вишковський.

"Існують відкриті питання про обмін, над якими ми продовжуємо працювати", - повідомив він. Серед них – можливість того, що власники старих облігацій можуть зажадати істотну премію за облігації, "випущені в період посилення санкцій проти Росії", що означає, що операція "може просто не мати сенсу", - сказав він.

За словами Вишковського, влада вивчатиме ринкові настрої, перш ніж просувати пропозицію. "Сбербанк", інвестиційний підрозділ найбільшого кредитора Росії, і "Газпромбанк", третій за величиною в країні, можливо, будуть керувати свопом після того, як "ВТБ Капітал" виступив єдиним організатором останніх продажу єврооблігацій.

"У нас немає завдання, провести операцію за будь-яку ціну і просто перекласти боргове навантаження на майбутні періоди", - сказав Вишковський.

Нагадаємо, ЄС закликав банки утриматися від розміщення російських облігацій. Така рекомендація була дана в рамках підтримки антиросійських санкцій. Незважаючи на те, що обмежувальні заходи, введені ЄС, прямо не забороняють придбання російських цінних паперів, у Брюсселі вважають, що отримані кошти можуть бути використані не за призначенням, відзначає видання.

Також зазначається, що якщо рекомендація переконає європейські банки відмовитися від російських облігацій, то Москва буде змушена залишити свою першу спробу виходу на ринки капіталу після возз'єднання Криму з РФ 2014 року.

У США банки відмовилися розміщувати російські облігації. За даними джерела видання, банк J. P. Morgan Chase розглядав можливість подачі заявки на розміщення російських цінних паперів, однак у підсумку керівництво банку вирішило цього не робити. Bank of America Corp., Citigroup Inc., Morgan Stanley and Wells Fargo & Co. від самого початку заявили про відмову від політично ризикованої угоди.

Залиште свій коментар