Глава ДФС Мельник пояснив, як Бюро економічної безпеки буде протидіяти тіньовим ринків

Дата публікації
Перегляди
168
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Глава ДФС Мельник пояснив, як Бюро економічної безпеки буде протидіяти тіньовим ринків

Концепція роботи Бюро економічної безпеки (БЕБ) передбачає об'єднання аналітичних інструментів і ліквідацію системних кримінальних проявів як силовими, так і іншими обумовленими в законодавстві механізмами.

Про це заявляє глава ДФС Вадим Мельник в інтерв'ю виданню Mind.ua.

"Боротьба з тінню — це боротьба з криміналом, де застосовуються жорсткі силові методи. У Законі "Про Бюро економічної безпеки України" закладено два концептуальних аспекту.

По-перше, це аналітика, а потім слідча дія. Аналітики будуть давати рекомендації, як виявити нелегальний бізнес, його локацію, принципи роботи і як його ліквідувати (в законодавчий або силовий спосіб).

По-друге — це знищення системних кримінальних проявів (центри мінімізації, центри скруток з ПДВ). Тобто, боротьба з економічними злочинами безпосередньо пов'язана з впливом на корупцію, її зменшенням. Корупція процвітає там, де можна заробляти тіньові кошти, і вона прикриває тіньовий сектор. Чим більше будемо бити по ньому, тим більше буде знижуватися рівень корупції", — заявив Мельник.

Закон "Про Бюро економічної безпеки України" набув чинності наприкінці березня 2021. У червні був оголошений конкурс на посаду глави БЕБ. Про свою участь в конкурсі заявили понад 50 претендентів, серед яких глава ДФС Вадим Мельник. Очікується, що БЕБ почне роботу не пізніше 25 вересня.

Раніше повідомлялося, що співробітники ДФС розкрили схему привласнення коштів "Укрзалізниці" на суму понад 30 млн грн.

Дата публікації
Перегляди
168
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація