Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Глава "Газпрому" пояснив Путіну, що газопроводи в обхід України економічно вигідні Росії

Міллер переконує у зростанні попиту на російський газ.

Керівник "Газпрому" Олексій Міллер переконує, що будівництва газопроводів в обхід України економічно вигідне Кремлю, позаяк в інших країнах зростає попит на російський газ.

Про це він заявив на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним, передає УНІАН.

"Без сумніву, все те, що стосується проектів будівництва нових газотранспортних маршрутів до Європи, Північно-Західної Європи – це економічно обґрунтовані проекти, які підтверджені тим попитом, який є нині", – запевнив Міллер.

Поставки газу з РФ на експорт торік становили 159,4 млрд кубометрів.

"Це поставки в далеке зарубіжжя, поставки газу до Європи. Вони виросли на 11,8 млрд. Обсяг поставок газу на експорт збільшився на 8%. При цьому якщо говорити про ті тенденції, які є на сьогодні з початку 2016 року, то обсяг поставок газу на експорт виріс на 37,5%", – стверджує глава "Газпрому".

Торік Німеччина купила в Росії 43,5 млрд кубометрів газу, а це – на 6 млрд більше за показник 2014-го і є рекордом за всі роки.

"Але цього року ми бачимо, що зростання обсягів поставок газу до Німеччини та інших великих європейських країн – ще більший. Тобто приріст постачань газу до Німеччини за той час, який минув з початку року, – 44%, до Італії – 42%, до Франції – 73%, до Австрії – 52%. Якщо за 2015 рік абсолютний приріст експорту становив 11,8 млрд куб. м. газу, то тільки за перші два місяці цього року в абсолютних цифрах це вже плюс 7,5 млрд кубометрів газу", – уточнив Міллер.

Нагадаємо, Москва хотіла побудувати з РФ до Європи газопровід "Північний потік-2". Торік навіть почали будувати його частину – газопровід "Ухта – Торжок-2". Водночас Європарламент 21 січня 2016-го своєю офіційною резолюцією закликав країни ЄС не допустити будівництва газопроводу "Північний потік-2", а також повністю використати транзитний потенціал України, через територію якої щорічно до Європи поставляється близько 40% від загального обсягу російського газу.

Тим часом Україна позивається до суду через будівництво газопроводу "Північний потік-2".

Залиште свій коментар

Вибір редакції