Глава місії МВФ приїде до України наступного тижня

Перший етап місії зосередиться на технічних питаннях. За результатами цих дискусій почнуться переговори.

Місія МВФ в Україні у вівторок починає роботу в Києві по обговоренню другого перегляду програми співпраці в рамках кредиту stand by.

Як повідомило представництво фонду в Україні, перший етап місії зосередиться на технічних питаннях. За результатами цих дискусій, починаючи з 30 червня, коли до місії в Києві приєднається глава місії Джейла Пазарбазіолу, почнуться переговори.

Місія МВФ, яка працювала в Україні в кінці січня - початку лютого, не змогла завершити перегляд через низку неузгоджених питань, у зв'язку з чим надходження другого траншу кредиту було відкладене. Позитивний висновок за підсумками першого перегляду місія змогла зробити лише наприкінці квітня.

Місія МВФ підтримала пропозицію української сторони збільшити розмір другого траншу з SDR1,25 млрд до SDR1,9 млрд і направити понад половину вказаної суми на покриття дефіциту бюджету, тоді як традиційно одержувачем коштів МВФ був Нацбанк, а їх цільове призначення полягало у підтримці платіжного балансу.

Оновлений за підсумками першого перегляду програми графік надходження коштів передбачає виділення Україні третього траншу у розмірі SDR2,125 млрд (3,27 млрд доларів за поточним курсом) за підсумками запланованого на червень другого перегляду, четвертий у розмірі SDR2,5 млрд (близько 3,84 млрд доларів), - у разі успішного завершення третього перегляду програми в листопаді 2009 року.

При цьому Україна вже заявила про намір просити МВФ збільшити третій транш з 3,2 млрд до 3,8 млрд доларів. Для його отримання Україна повинна, зокрема, почати на практиці рекапіталізацію банків і внести поправки до законодавства про посилення незалежності Національного банку.

Щоб отримати четвертий транш Києву необхідно буде прийняти поправки до закону "Про відновлення платоспроможності боржника або оголошення його банкротом", які б полегшили можливості досудової санації і понизили рівень надмірних зобов'язань.

Окрім того, з кінця вересня має бути розпочата публікація детальної інформації про банки, зокрема про якість активів і зобов'язань, власників.

Надалі передбачається, що п’ятий-восьмий транші складуть по SDR375 млн кожен і виділятимуться за підсумками щоквартального перегляду програми.

При цьому передбачається, що надходження шостого-восьмого траншів залежатиме від виконання кількісних і структурних критеріїв, які будуть затверджені в ході третього перегляду програми.

Як повідомив перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак, завтра до України прибудуть технічні працівники місії МВФ. Вони займатимуться опрацьовуванням стану виконання Україною своїх зобов'язань перед МВФ, і після цього ухвалюватиметься рішення про приїзд керівника місії.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд, ймовірно, погіршить свій прогноз падіння економіки України в 2009 році, який складав 8%.

 

Читайте також:

Україна витратить 3,8 млрд. доларів від МВФ на дефіцит держбюджету

МВФ подобається фінансова політика Нацбанку

МВФ побачив дірку в українському бюджеті у 17 мільярдів гривень

МВФ дасть Україні більше грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: