Глава МВФ: пік світової кризи припаде на 2010 рік

Директор МВФ Домінік Стросс-Кан застеріг політиків від заяв про те, що криза вже позаду. Він прогнозує подальше зростання безробіття.

Глава Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан прогнозує, що світова фінансова криза ще далеко не завершена і рівень безробіття зростатиме.

"Багато людей, зокрема і провідні політики, вважають, що криза вже позаду. Проте подібні думки небезпечні", - сказав він в інтерв'ю німецькому тижневику Spiegel.

Стросс-Канн погодився, що в другому кварталі 2009 року Німеччина і Франція цілком обґрунтовано надали позитивні дані про пожвавлення кон'юнктури у своїх країнах. Проте, рівень безробіття впродовж всього року зростатиме і до середини 2010 року досягне найвищого рівня.

"Фінансова криза спричинила не тільки економічну, але і соціальну кризу, найбільш високий рівень яких ще тільки попереду", - вважає глава МВФ.

У зв'язку з цим Стросс-Канн закликав вже зараз вийти з програм пожвавлення кон'юнктури і порятунку банків, які були розпочаті по всьому світу.

Як відомо, незабаром це питання планують обговорити глави держав і урядів двадцяти промислово розвинених країн і країн з перехідною економікою в американському місті Пітсбург.

У свою чергу директор Гамбурзького інституту світової економіки Томас Штраубхар попередив про можливість виникнення в 2011 році у Німеччині "жахливої інфляції", яка складе від 5 до 10 відсотків.

"Не можна заспокоювати себе тим, що зараз зростання цін практично рівне нулю", - заявив експерт в інтерв'ю газеті "Neue Osnabrücker Zeitung" і додав, що знецінення грошей буде найсильнішим за весь період з початку 90-х років минулого століття.

Читайте також:

ООН пропонує замінити долар новою глобальною валютою

МВФ попереджає про поглиблення кризи у майбутньому

Безробіття в Європі досягло рекордного за 10 років рівня

Експерт: криза в Україні завершиться влітку наступного року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: