Глава МВФ не бачить загрози глобальної "валютної війни"

Голова фонду заявив, що проблему навмисного зниження валютних курсів необхідно обговорити на листопадовій зустрічі G20 в Сеулі і на саммітах МВФ і Світового банку на початку жовтня 2010 року.

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан не бачить загрози глобальної "валютної війни", пов'язаної зі штучним ослабленням національних валют, що практикується деякими країнами, передає телеканал France24.

В той же час він визнав, що проблема навмисного зниження валютних курсів існує. За словами Стросс-Кана, її необхідно обговорити на листопадовій зустрічі G20 в Сеулі і на саммітах МВФ і Світового банку, які пройдуть у Вашингтоні на початку жовтня 2010 р.

Нагадаємо, в навмисному утриманні національної валюти на низькому рівні звинувачується Китай. Недооцінений юань дає конкурентна перевага китайському експорту - драйверу економічного зростання КНР. На думку американських політиків, Пекін недооцінює юань на 25-40%, що завдає істотного удару по американському ринку праці і експорту країни. У свою чергу власті КНР вважають впевнене зростання юаня згубним для економіки Піднебесної.

19 червня 2010 року Народний банк Китаю оголосив про повернення до реформи курсової політики, припиненої в середині 2008 р. на тлі світової фінансової кризи. ЦБ Китаю заявив, що зробить обмінний курс національної валюти гнучкішим, що могло означати поступову ревальвацію юаня, чого довгий час добивався від Пекіна Вашингтон. Проте з того часу національна валюта Китаю виросла тільки на 0,6%.

Як повідомлялося раніше, МВФ має намір провести примусову перевірку стану фінансових секторів 25 системно важливих країн в спробі запобігти новій світовій фінансовій кризі. Досі МВФ оцінював фінансові сектори країн-членів на добровільній основі.

Читайте також:

МВФ примусово перевірить фінансовий стан 25 країн

Експерти: НБУ зможе утримати гривню від обвалу

НБУ не планує переглядати облікову ставку

Готівковий долар доповзає до 8 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: