Глава МВФ передрік початок "валютних війн" у світі

Використання валют як політичної зброї стане серйозною загрозою для відновлення світової економіки, попередив глава МВФ Домінік Стросс-Кан.

Уряди країн світу ризикують покласти початок "валютним війнам", якщо спробують використовувати валютні курси як інструмент вирішення національних проблем, вважає директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан.

"Очевидно, що ідея про використання валют як політичної зброї починає поширюватися", - сказав глава МВФ в інтерв'ю газеті Financial Times.

За його словами, якщо ця ідея почне втілюватися у життя, то "стане серйозною загрозою для відновлення світової економіки".

"Будь-який підхід, аналогічний цьому, матиме негативні і вкрай руйнівні наслідки в довгостроковій перспективі ", - підкреслив Стросс-Кан.

Він зробив цю заяву до того, як ієна подешевшала до світових валют у результаті зниження Банком Японії базової процентної ставки майже до нульової позначки. Регулятор також ухвалив рішення про створення спеціального фонду на суму 60 мільярдів доларів, який буде витрачатися на покупку на ринку держоблігацій та інших активів.

За останні тижні кілька ключових економік світу зробили кроки для припинення зміцнення національних валют. Японії провела першу за шість років інтервенцію на валютному ринку, а Бразилія заявила про можливість аналогічного кроку для стримування зростання вартості реала. 4 жовтня влада країни ухвалила рішення про подвоєння податку на купівлю іноземними інвесторами облігацій, що має знизити приплив капіталу в країну.

Минулого тижня міністр фінансів Бразилії Гвідо Мантега заявив, що в світі зараз йде "валютна війна", оскільки деякі країни прагнуть до девальвації національних валют заради підвищення конкурентоспроможності у сфері експорту.

"Ми бачимо, що деякі країни, які розвиваються, до чиїх економік надходять великі обсяги капіталу, заявили про те, що, можливо, прийшов час використовувати національну валюту для отримання переваг, особливо у сфері торгівлі. Я не думаю, що це гарне рішення", - резюмував Стросс-Кан.

Читайте також:

Глава МВФ: в Україні все добре

У Росії завершилася епоха вуличних обмінників

Українцям дозволять виводити валюту за кордон

МВФ примусово перевірить фінансовий стан 25 країн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: