Глава МВФ: світова економіка вступила в нову небезпечну фазу

Глава МВФ вважає, що поширенню і розвитку кризи можна запобігти шляхом рекапіталізації європейських банків.

Світова економіка вступила в нову небезпечну фазу, заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард, виступаючи на конференції у США.

"Реальний прогрес у ребалансуванні у кращому разі був скромним, при цьому ризики для світової економіки зростають", - вважає Лагард, пише ЛІГАБізнесІнформ.

За її словами, ці ризики посилилися в результаті зниження довіри, зростаючого переконання, що у грошової влади немає твердого настрою або ж бажання прийняти необхідні рішення.

"Розвиток ситуації нинішнім літом показав, що ми знаходимося в новій небезпечній фазі. Ми ризикуємо зіткнутися з крахом крихкого пожвавлення економіки", - сказала Лагард.

На думку глави МВФ, влада країн світу повинна зробити нові кроки по підтримці економіки і зберігати монетарні стимули, оскільки ризики інфляції доки нижчі, ніж небезпека настання нової рецесії.

Зокрема, США необхідно зробити заходи по підтримці житлового ринку і ринку праці, проведенню бюджетної консолідації.

Євросоюз повинен забезпечити термінову примусову і при цьому істотну рекапіталізацію банків.

"Якщо цього не буде зроблено, ми легко можемо побачити подальше поширення економічної слабкості на ключові країни", - відмітила Лагард, вказавши, що рекапіталізація є головною умовою запобігання ланцюговій реакції кризи.

На її думку, одним з варіантів є використання для рекапіталізації коштів Європейського фонду фінансової стабільності.

Проведені влітку стрес-тести показали, що лише 8 з 90 банків ЄС відчувають нестачу капіталу. Проте багато хто вважає, що перевірка банків була недостатньо жорсткою, при цьому вразливість європейської банківської системи є однією з передумов для поглиблення нинішньої боргової кризи в ЄС.

Читайте також:

Експерти запевняють, що хаос на фондових ринках не похитнув реальну економіку світу

Світова економіка може обвалитися у 2013 році

На подолання світової економічної кризи піде ще 5 років

Найближчими роками світова економіка переживе спад

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: