Глава МВФ запевнив, що єврозоні нічого не загрожує

Падіння курсу євро і істотне зниження індексів на фондових біржах світу не позбавили главу МВФ оптимізму.

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан вважає, що зоні євро нічого не загрожує.

Заява глави МВФ прозвучала після падіння курсу єдиної європейської валюти і істотного зниження індексів на провідних фондових біржах світу.

Раніше схожу думку висловив і президент Європейського центрального банку Жан-Клод Тріше. 22 травня він заявив журналістам, що "існує загроза не єдиній європейській валюті, а податковій політиці певних країн, яким необхідно прийняти належні заходи для її реформування".

Побоювання з приводу стабільності єдиної європейської валюти почали звучати все голосніше після початку кризи в Греції. Після того, як з'ясувалося, що дефіцит грецького бюджету за підсумками 2009р. склав 13,6%, і країна опинилася на межі дефолту, з'явилися побоювання, що схожа доля спіткає і інші держави зони євро, що, у свою чергу, поставить під загрозу стабільність єдиної європейської валюти в цілому. Для того, щоб виправити ситуацію, влада країни пішла на непопулярні заходи: скорочення зарплат, "заморожування" пенсій і підвищення податків.

Схожі кроки починають робити і країни півдня Європи, дефіцит бюджету яких також перевищує мінімально допустимий нормами Євросоюзу 3%. Так, уряд Італії вже схвалив пакет заходів з істотного скорочення бюджетних витрат. Деталі документа, прийнятого італійським кабінетом міністрів, не розголошуються. Проте, за неофіційними даними, мова йде про "заморожування" зарплат державних службовців на чотири роки, а також про обмеження на прийом на роботу нових чиновників.

Відзначимо, депутати обох палат парламенту Іспанії дали принципову згоду знизити свої зарплати на 10%. Голосування з питання зниження виплат повинне пройти 27 травня.

Нагадаємо, вчора, 25 травня європейська валюта продовжила падіння по відношенню до більшості основних валют світу і досягла рівня 2001 року.

Читайте також:

Український фондовий ринок відкрив тиждень новим обвалом

Курс євро впав до дев'ятирічного мінімуму

На міжбанку знову обвалилося євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: