Глава Нацбанку звинуватив Азарова у зриві переговорів з МВФ

Через зрив переговорів з МВФ урядом Азарова Україна може недоотримати у 2011 році близько 9 мільярдів доларів.

Глава Національного банку України (НБУ) Сергій Арбузов звинувачує уряд Миколи Азарова провину за зрив співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Про це йдеться у листі очільника центробанку до прем'єр-міністра.

Арбузов відзначив, що міжнародні організції втратили довіру до економічної політики українського уряду через "нереалістичні параметри інфляції".

"На жаль, ці негативні тенденції, окрім іншого, зумовлені публічними заявами керівництва уряду, які суперечать цілям програми, що підтримується МВФ (зокрема, стосовно цін та тарифів тощо)", - констатує глава НБУ.

У Нацбанку, зокрема, підрахували, що невиконання умов Меморандуму з МВФ призведе до ненадходження коштів лише у 2011 році в обсязі майже 7,7 млрд дол. від міжнародних фінансових організацій (від МВФ – 6,2 млрд, Світового банку – 0,85 млрд, Єврокомісії – 0,6 млрд).

Також, за словами Арбузова, з високою імовірністю погіршиться суверенний рейтинг України; зросте вартість зовнішніх запозичень; скоротяться надходження прямих іноземних інвестицій та боргових ресурсів до банків і реального сектора; підвищиться попит на готівкову валюту.

"За нашими оцінками, обсяг загальних втрат фінансових ресурсів до кінця 2011 року може скласти близько 9 млрд дол. В умовах збереження дефіциту поточного рахунку це може призвести до суттєвого скорочення міжнародних резервів", - прогнозує голова НБУ.

Нагадаємо, що МВФ прийме рішення про виділення третього траншу за програмою stand by після того, як Україна затвердить пенсійну реформу і вирішить проблему занижених тарифів на природний газ для населення. Про це повідомив глава представництва МВФ в Україні Макс Альєр.

Як відомо, у березні Києву не вдалося отримати запланований програмою третій транш на суму 1,5-1,6 мільярда через затягування з реалізацією пенсійної реформи.

Згідно з первинними домовленостями з МВФ, Україна розраховувала в 2011 році отримати чотири квартальні транші кредиту на загальну суму більше за 6 мільярдів дол.

Читайте також:

Україна за місяць виконає усі умови МВФ

В Нацбанку розповіли, чому МВФ працює з Україною

Нацбанк розраховує на подвійний транш від МВФ

МВФ висунув Україні чотири вимоги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: