Regal Petroleum можуть позбавити ліцензій на розробку українських родовищ

Як повідомив голова правління НАК "Надра України" Едуард Ставицький, причиною такого можливого розвитку подій є невиконання зобов'язань компанії.

Британська нафтогазова компанія з активами в Україні Regal Petroleum plc може вже в лютому-березні 2011 року позбутися ліцензій на розробку Мехедовсько-Голотівщинського і Свиридівського газоконденсатних родовищ у Полтавській області.

Як повідомив журналістам голова правління НАК "Надра України" Едуард Ставицький, причиною такого можливого розвитку подій є невиконання зобов'язань компанії.

"У нас є низка претензій до Regal Petroleum, серед яких: невиконання зобов'язань перед державою, неправильне використання надр, порушення геологічних основ роботи на цих родовищах, а також низка інших порушень. Цей комплекс проблем, накопичених за останні 2,5 роки, і привів Regal Petroleum навіть не до кризи, а до краху. Наші вимоги досить серйозні, і ми готові підняти питання про анулювання і повернення ліцензій НАК "Надра Україна" в найближчі два-три місяці", - сказав Ставицький.

Коментуючи можливість купівлі Regal Petroleum однією з компаній, що претендують на неї, глава правління НАК "Надра України" зазначив, що сам він нині "не дав би за неї й копійки". На його думку, причиною ситуації, що склалася, є поганий менеджмент Regal Petroleum, дії якого були спрямовані на викачування грошей з компанії. Крім того, керівники українського підрозділу компанії "не навчилися працювати з державними органами і розуміти регуляторну політику України".

Ставицький нагадав, що відповідно до меморандуму між Regal і НАК "Надра України", підписаним, коли британська компанія виходила на український ринок, обслуговування родовища доручалося дочірньому підприємству НАК "Чернігівнафтогазгеологія", яке повинне було забезпечити виконання умов ліцензії, а саме: розвідку, буріння, правильне використання і видобуток.

"Прийшов неадекватний менеджмент, запросили незрозумілі компанії з устаткуванням, яке й не потрібне для цього родовища. Витратили туди колосальні гроші і отримали нульовий результат", - констатував Ставицький.

Як повідомлялося, "Смарт-холдинг" (Київ) бізнесмена Вадима Новінського запропонував придбати Regal Petroleum plc за 77 млн фунтів стерлінгів (121,5 млн доларів). Крім того, про інтерес до Regal Petroleum заявляла і компанія Heamoor Ltd бізнесмена Віктора Пінчука, яка реальної пропозиції в результаті не зробила.

Київський апеляційний адміністративний суд 1 грудня поточного року залишив в силі рішення Окружного адміністративного суду Києва від 11 жовтня, який відмовив Regal Petroleum у визнанні недійсним наказу Мінприроди про припинення дії спеціальних дозволів на розробку Мехедівсько-Голотівщинського і Свиридівського родовищ.

Судові розгляди навколо цих ліцензій з невеликими перервами тривають з 2005 року і особливо загострюються після зміни виконавчої влади в Україні.

2009 рік Regal Petroleum, що займається розробкою вуглеводневих родовищ також у Румунії і Єгипті, завершила із збитком 9,819 млн доларів. В січні-червні 2010 року компанія отримала чистий прибуток 3,84 млн доларів.

Читайте також:

Вадим Новінський переграє Віктора Пінчука в боротьбі за Regal Petroleum

На "Укртелеком" претендує австрійська компанія

"Газпром" отримав доступ до української труби

Податкова збирає підприємців для роз'яснення нового кодексу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: