Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Глава "Нафтогазу" розповів про вигоду від того, що Росія відмовилася постачати газ Україні

"Газпром" поки не виконав рішення Стокгольмського арбітражу.

Те, що російський "Газпром" відмовився постачати "Нафтогазу України" газ та повернув гроші, розв'язує Україні руки. Адже РФ втрачає право на умову в контракті "take or pay" ("бери або плати") на 2018 рік. Загальний обсяг, який має купити Україна в Росії, цього року становить 4 млрд кубометрів, відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу.

"Вони не виконали свої зобов'язання за контрактом, який переглянув трибунал. Це автоматично означає, що вони не зможуть більше вимагати від нас цього року "take or pay". Ми не зобов'язані викуповувати 4 мільярди кубометрів, і це не наша провина. Це дії "Газпрому", які суперечать контракту, які суперечать рішенню трибуналу, які суперечать духу відносин клієнт-постачальник, і які, я думаю, коштуватимуть "Газпрому" багатьох політичних проблем в Європі", -  зазначив в ефірі "5 каналу" голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Нагадаємо, після вчорашнього рішення Стокгольмського арбітражу Росія знизила тиск у газовій трубі, якою територією України постачає блакитне паливо до Європи. Також "Газпром" повернув "Нафтогазу" гроші за газ, постачання якого мали відновити від 1 березня, після дворічної перерви. РФ досі не виконала рішення арбітражу, відповідно до якого має сплатити Києву 2,56 млрд доларів. Щоденна пеня становить до півмільйона доларів.

Детально про рішення Стокгольмського арбітражу у спорі між "Нафтогазом" та "Газпромом" читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

ВідеоПодробиці перемоги "Нафтогазу" над "Газпромом" у міжнародному суді

"Газпром" вирішив відсьогодні припинити постачання газу Україні. Заявляє, що навіть повернув отриману за березень передоплату. А в "Нафтогазі" святкують перемогу над російським монополістом у стокгольмському міжнародному суді. "Газпром" має сплатити йому 2,5 мільярди доларів.

Подробиці перемоги "Нафтогазу" над "Газпромом" у міжнародному суді

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції