Глава "Нафтогазу" спростував передвиборчі обіцянки про можливе зниження ціни на газ в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На думку Андрія Коболєва, вирішити проблему з неплатоспроможністю населення можна через субсидіювання.

Кабмін не зможе знизити ціну на газ для населення, бо ринкова ціна газу є однією з головних умов співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

Про це заявив глава "Нафтогазу України" Андрій Коболєв в ефірі одного з українських телеканалів, коментуючи передвиборчі обіцянки кандидатів у президенти.

"Зниження ціни на газ, на мою думку, буде неможливим з тієї простої причини, що це (встановлення ринкової ціни на газ - прим.ред.) - головна умова співпраці з Міжнародним валютним фондом. Тому вважаю, що жодного зниження ціни на газ не буде, тому що це економічно неправильно, це унеможливить нашу співпрацю з міжнародними партнерами, і це непотрібно", - наголосив він.

За словами Коболєва, проблему неплатоспроможності населення можна вирішити системою субсидій, що буде вигідніше для людей, адже вони зможуть економити газ і розпоряджатися зекономленими коштами на власний розсуд.

Нагадаємо, 19 жовтня 2018 року Кабінет міністрів під час екстреного засідання одноголосно підтримав підвищення ціни на газ для населення на 23,5%. Від 1 листопада 1 тисяча кубометрів газу коштує 8850 гривень. Крім того, Україна взяла на себе зобов`язання перед Міжнародним валютним фондом підвищити ціну на газ для населення на 15% від 1 травня 2019 року, а також від 2020 року зрівняти ціни для населення до ринкових.

Тим часом у "Нафтогазі" стверджують, що ціна газу для населення на 20% нижча за ринкову.

30 січня Кабінет міністрів рекомендував НАК "Нафтогаз України" забезпечити 100% домогосподарств України лічильниками газу. У самій компанії зазначили, що "Нафтогаз" зможе забезпечити українців лічильниками для газу, якщо буде прямий контракт зі споживачами та затверджений фінансовий план.

Залиште свій коментар

Вибір редакції