Глава НБУ пояснила необхідність валютних обмежень та назвала втрати через блокаду ОРДЛО

Дата публікації
Перегляди
3107
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Глава НБУ пояснила необхідність валютних обмежень та назвала втрати через блокаду ОРДЛО

Фото: УНІАН

Також Валерія Гонтарева висловила позицію Нацбанку стосовно виходу російських банків з України.

Блокада ОРДЛО збільшить дефіцит рахунку платіжного балансу до 4,3 млрд доларів. Про це заявила глава Нацбанку України Валерія Гонтарева в інтерв'ю Укрінформу.

Також вона пояснила, які валютні обмеження будуть скасовані. За її словами, коли Нацбанк анонсував послаблення валютних обмежень на початку березня, мова йшла про послаблення вимоги до обов'язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті та обмеження на продаж готівкової іноземної валюти населенню.

"Але ви повинні розуміти - справа не лише у зсуві засідання Ради директорів МВФ. На той момент ми вважали, що торговельна блокада триватиме недовго і не матиме суттєвого впливу на економіку, і розглядали її лише як ризик у більш довгостроковій перспективі. Сьогодні реалії інші, і блокада є їх частиною, яка призведе, зокрема, до розширення дефіциту поточного рахунку платіжного балансу до 4,3 млрд доларів цього року", - розповіла Гонтарева.

"А, як ви знаєте, ми проводимо валютну лібералізацію, виходячи з наявності сприятливих умов, щоб не дестабілізувати валютний ринок. Тому ми продовжуємо дотримуватися озвучених планів валютної лібералізації і маємо намір й надалі пом'якшувати обмеження з експортно-імпортних операцій та прямих іноземних інвестицій, але швидкість цього процесу залежатиме від ситуації в економіці", - додала вона.

Глава Нацбанку вважає обмеження потрібними. Згадавши ситуацію 2014-2015 років, коли Нацбанк також був змушений вводити валютні обмеження, вона розповіла, що це допомогло не допустити відтік капіталу з України та проводити недобросовісні валютні операції. Також НБУ тоді вдалося стабілізувати попит на іноземну валюту, забезпечити її ритмічне надходження на міжбанківський ринок, а також обмежити її необґрунтований відплив з України.

"Розуміємо, що введені обмеження були жорсткими, але вкрай потрібними для країни на той час. Саме обмеження дали можливість зупинити падіння курсу гривні", - підсумувала Гонтарева.

Крім того, глава НБУ заявила, що НБУ виступає за цивілізований вихід банків із державним російським капіталом з України, включаючи і їхній продаж, як планує зробити "Сбербанк".

"Загальна тенденція – банки із російським державним капіталом скорочують свою присутність на українському ринку. За мою каденцію їх частка скоротилась із 15 до 8 відсотків. Водночас, ми пильно слідкуємо за ситуацією у цих банках, там працюють ще від 2014 року куратори", - розповіла Гонтарева.

Нагадаємо, раніше глава Нацбанку розповіла, коли Україна отримає транш від Міжнародного валютного фонду.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Підпал будинку Гонтаревої
Дата публікації
Перегляди
3107
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація