Глави країн ЄС домовилися спільно врятувати євро

Після дев'яти годин засідання глави держав та урядів країн Єврозони "вирішили застосувати спільні інструменти з тим, щоб протистояти спекулянтам".

Глави держав та урядів країн Єврозони в ході засідання в Брюсселі, що тривало дев'ять годин, погодили механізми стабілізації євро.

Після закінчення зустрічі Канцлер Німеччини Ангела Меркель зазначила: "Ми вирішили застосувати спільні інструменти з тим, щоб протистояти спекулянтам".

У свою чергу прем'єр-міністр Люксембургу, голова єврогрупи Жан-Клод Юнкер зазначив, що в даному випадку мова йде про організовану у всесвітньому масштабі атаку на євро. "Ми повинні згуртовано відреагувати на це. Ми вважаємо, що метою атаки є не тільки Греція, Іспанія, Португалія і Італія, виникла загроза для всієї єврозони", - сказав він.

У неділю міністри фінансів 16 країн єврозони за дорученням Єврокомісії підготують конкретні рішення, які набудуть чинності вранці в понеділок до відкриття основних фінансових ринків. Як очікується, до цього часу Європейський центральний банк (ЄЦБ) оприлюднить рішення про форми своєї участі в стабілізаційних механізмах. У підсумковій заяві брюссельської зустрічі підкреслюється готовність "використовувати всі наявні в розпорядженні кошти для забезпечення стабільності загальноєвропейської валюти". "Євро є вирішальним елементом об'єднаної Європи, ми не можемо віддати його на відкуп спекулянтам", - підкреслив президент Франції Ніколя Саркозі.

Учасники саміту також домовилися про зміцнення пакту стабільності. Як повідомив голова Європейської ради Херман ван Ромпей, зокрема, у разі відхилень від існуючих правил надалі стосовно порушників будуть застосовуватися більш рішучі заходи.

За його словами, нинішні турбуленції на ринках вимагають додаткових кроків, спрямованих на посилення контролю за фінансовим сектором. Зокрема, мова йде про забезпечення більшої прозорості в сфері деривативної торгівлі та діяльності рейтингових агентств.

Лідери країн єврозони також взяли на себе зобов'язання вжити додаткових заходів для консолідації бюджетів з тим, щоб дефіцит суворо відповідав встановленим нормам. На зустрічі було схвалено план з виділення фінансової допомоги Греції протягом трьох років.

Читайте також:

Лідери країн Єврозони домовилися про створення антикризового фонду

Лідери країн-учасниць ЄС затвердили програму допомоги Греції

Нижня палата парламенту Німеччини схвалила план порятунку Греції

Обама пообіцяв Європі підтримку в боротьбі з кризою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: