Голландська Spyker Cars вирішила врятувати Saab

Голландська фірма Spyker Cars хоче надати всебічну фінансову підтримку Saab, щоб зберегти конкурентоспроможність останнього на світовому ринку.

Голландська фірма Spyker Cars, яка виробляє спортивні автомобілі, несподівано знову заявила про свій намір придбати шведську компанію Saab, що входить до складу американського концерну General Motors.

Нова пропозиція містить 11 пунктів, які повинні вирішити проблеми, що призвели до зриву попередніх переговорів, заявив у неділю, 20 грудня, керівник Spyker Cars Віктор Мюллер.

Віктор Мюллер в офіційному зверненні закликав керівництво General Motors і всі зацікавлені сторони серйозно підійти до пропозиції. Він зазначив, що Saab отримає всебічну фінансову підтримку, щоб зберегти свою конкурентоспроможність на світовому ринку. Про які-небудь конкретні деталі нової пропозиції не повідомляється. Пропозиція Spyker дійсна до вечора 21 грудня.

Нагадаємо, що представники General Motors 18 грудня, оголосили про провал переговорів зі Spyker Cars.
Керівництво GM повідомило також про намір відмовитися від бренду Saab.

Після зриву в минулому місяці операції з продажу Saab шведській Koenigsegg Group AB, General Motors вів інтенсивні переговори з новими потенційними покупцями. Найбільш вірогідним претендентом на шведського автовиробника була нідерландська компанія Spyker Cars (на третину належить власникові "Інвестбанка" Володимиру Антонову), проте сторони зіткнулися з розбіжностями, які були визнані непереборними.

У відсутності інших вірогідних покупців GM ухвалила рішення припинити спроби продати Saab і поступово скрутити його операції, зосередившись на своїх ключових брендах - Buick, Cadillac, Chevrolet і GMC, а також Opel і Vauxhall (у Європі).
В даний час GM веде переговори з Saab про те, як найкраще припинити діяльність шведської компанії. На підприємствах Saab працюють 4,5 тис. людей.

Saab був створений як підрозділ шведської авіабудівної Svenska Aeroplan AB в 1937 р. Після другої світової війни завод перейшов на випуск автомобільної продукції. GM став повноправним його власником в 2000 р. Зіткнувшись з нинішньою фінансовою кризою, GM почав процес позбавлення від своїх збиткових підрозділів, одним з яких був Saab.

Покупця на відомий шведський бренд шукали з січня ц.р., проте пошуки закінчилися безрезультатно - якщо не рахувати продажу деяких технологій Saab китайській Beijing Automotive Industry Holdings Co. Ltd. (BAIC).

Читайте також:

Класичний автобренд Saab буде ліквідований

Американські Chrysler і GM врятує італійський Fiat

General Motors отримав від уряду США 2-мільярдну допомогу

General Motors створив двоколісний автомобіль

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: