Голова Фонду держмайна розповів про інтереси Кононенка та Мартиненка в енергетиці

Білоус хоче кардинально змінити умови приватизації держкомпаній.

Серед осіб, котрі мають свої інтереси та вплив на енергетичний сектор, є народний депутат і бізнес-партнер президента Петра Порошенка Ігор Кононенко, а також уже колишній парламентарій Микола Мартиненко, який склав депутатський мандат після гучних звинувачень в одержанні хабаря в розмірі 30 млн швейцарських франків.

Про бізнесові інтереси цих двох осіб в інтерв'ю "Економічній правді" розповів голова Фонду державного майна України Ігор Білоус.

"Ми всі розуміємо, що профільний міністр  (Демчишин) – фактично з табору Банкової. Секрету я вам не відкрив. Чи має вплив (Кононенко)? Має вплив. Чи має вплив Мартиненко на "Енергоатом"? Має. Які ще питання?", – сказав Білоус.

Він також підтвердив, що Мартиненко має вплив на "Електроважмаш".

"Має (вплив). Розумієте, моя задача не у війни гратися. Суть всіх холдингів, чи називайте як хочете, в тому, що потрібно закінчити цю гру за рахунок держави. Ми всі бавимося в міністрів, квоти, сперечаємося кому що віддати. Кому передати "Артемсіль"? Сьогодні один впливає, завтра інший. Усе на приватизацію! Це повинно закінчитись. Це вбивча ситуація для України. Але в таких умовах працюємо. Все охопити неможливо. Просто такі речі, що волосся дибки стає. Тому ОПЗ (Одеський припортовий завод) треба запустити (на приватизацію), щоб показати всім, що ми можемо реально щось робити. По обленерго мені неважливо – Суркіс, Іванов чи хтось західний, Герега чи Сидоров. Куплять – то хай купують. Бо поки не купують, вони контролюють потоки. І ти не можеш на це ніяк вплинути", – наголосив Білоус.

Голова ФДМУ заявив, що слід змінити правила приватизації.

"Узагалі існує дві моделі ведення бізнесу: коли живуть з операційних потоків, і коли будують капіталізацію. Інколи хочеться сказати тим, хто "по-старому" живе з "потоків", що настав час змінити модель, і пообіцяти: "Ви дограєтесь, що я напишу в умовах приватизації, що протягом трьох років з моменту покупки ви повинні розмістити ці акції на фондовій біржі, як мінімум, в Польщі. І тоді подивимось, як ви з цим будете бавитись". І в мене є така ідея", – сказав Білоус.

Він не виключає, що за такі дії може позбутися посади.

"Будуть пробувати. Я їм кажу: "Ви сидите на тих підприємствах. Ви дійсно хочете щось робити? То підготуйте нормальний менеджмент, а не шукайте, що і куди "обналічіть". Мені розповідати, як "обналічіть" не треба, я вам сам лекцію прочитаю після року в Податковій, повірте". Справа не в тому. Кожен долар у капіталізації – це мультиплікатор. Я розумію, що ми можемо жити одним днем, але треба ж жити якось інакше, не будеш постійно так жити. Це причина, чому буксує приватизація", – зазначив Білоус.

Нагадаємо, про лобіювання інтересів Кононенком також заявив міністр економрозвитку Айварас Абромавичус. Він сказав, що Кононенко намагався "нав'язати" йому свою "людину" – Андрія Пасішника з "Нафтогазу" – в заступники міністра.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: