Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Голова Мінфіну розповів, чому МВФ негативно поставилося до блокування російських банків в Україні

Блокування поставило під загрозу стабільність усієї банківської системи.

Блокування українських "дочок" російських банків поставило під ризик стабільність усієї банківської системи України.

Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" на каналі "1+1" сказав глава українського Мінфіну Олександр Данилюк.

"Ніхто не знає, що буде далі, якщо люди, які не представляють владу, можуть заблокувати якісь банки. Завтра вони можуть заблокувати урядові установи, інфраструктурні об'єкти. Це певна дестабілізація і це сигнал про те, що ситуація в країні дестабілізовується. Це негативний сигнал для зовнішніх кредиторів", - сказав міністр.

Данилюк зазначив, що позиція МВФ щодо блокування російських банків була такою: якщо ви хочете вчиняти якісь дії, робіть це законним шляхом.

ВідеоБлокування російських банків поставило під загрозу стабільність банківської системи – Данилюк

10 березня у "Штабі блокади торгівлі з окупантами" попередили, що зупинять роботу російського "Сбербанку" в Україні через два тижні в разі, якщо Кабмін самостійно не зупинить роботу цього банку в Україні.

Тим часом невідомі понівечили банкомати інших російських банків та заліпили їх монтажною піною.

10 березня під час засідання Кабміну міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував вести санкції проти російського "Сбербанку". Цю пропозицію підтримав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Від 15 березня президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України, тобто наклав санкції на один рік для для публічного акціонерного товариства "Сбербанк", ПАТ "ВиЭс Банк", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк", ПАТ "ВТБ БАНК", ПАТ "БМ БАНК".

Санкції стосуються запобігання виведення капіталу за кордон України. Зокрема, забороняються будь-які операції на користь материнських банків, як надання міжбанківських кредитів, депозитів, субординованих боргів, розміщення рахунків на коррахунках і т. п. Також вводиться заборона на виплату дивідендів, відсотків.

"Сбербанк" назвав це рішення дискримінаційним і політично мотивованим.

28 березня рсійський "Сбербанк" оголосив про продаж всіх акцій українського дочірнього банку. 

ВідеоВ ЗМІ з'явилися інформація, за скільки продадуть українську дочку російського "Сбербанку"

Залиште свій коментар

Вибір редакції