Каже, їхня комунікація могла нашкодити взаєморозумінню з міжнародними партнерами.
Заступники голови Національного банку Катерина Рожкова та Дмитро Сологуб отримали догану, бо порушили політику "єдиного голосу". Це могло нашкодити взаєморозумінню регулятора з міжнародними партнерами.
Про це сказав голова НБУ Кирило Шевченко в інтерв'ю ZN.ua.
"Для мене невід’ємна складова успіху на будь-якій посаді – це командна гра. І її частиною є комунікація. Як ви знаєте, основою взаємодії Національного банку із суспільством, бізнесом, міжнародними партнерами є стратегія комунікацій. Ця стратегія була затверджена ще до того, як я почав працювати у Національному банку. Попри це, вона є обов’язковою до виконання для всіх працівників Національного банку без винятку. Не має значення, яка у тебе посада, чи як довго ти працюєш у НБУ. Стратегія комунікацій одна для всіх. Одним із принципів цієї стратегії є політика "єдиного голосу" (оne voice policy)", — сказав Шевченко.
Він додав, що як команда однодумців працівники НБУ мають дотримуватися єдиної позиції та уникати розбіжностей у комунікаціях.
"Адже неузгодженість у комунікаціях членів однієї команди формує в учасників ринку неправильні очікування, а відповідно і не сприяє побудові довіри до дій центрального банку. Висловлення контрастних поглядів різними членами однієї команди може нашкодити нашому взаєморозумінню з міжнародним партнерами. Особливо це актуально на фоні активного діалогу з МВФ, який у нас триває зараз. Враховуючи, що окремі члени нашої команди порушили нашу політику комунікацій, і було прийняте рішення Ради Національного банку. Взагалі це історія порушення внутрішніх процедур, а не політичного тиску", — зауважив Шевченко.
Нагадаємо, рада Національного банку оголосила догану й висловила недовіру першим заступникам голови НБУ — Катерині Рожковій та Дмитру Сологубу. Раніше вони працювали у команді ексочільника НБУ Якова Смолія, який подав у відставку в серпні.
Раніше рада Національного банку відмовилася повторно призначити Олега Чурія заступником голови НБУ терміном на 7 років. Раніше він протягом 5 років був заступником Якова Смолія. До цього голова Ради НБУ Богдан Данилишин назвав реформи в банківській сфері 2014-2020 років "періодом втрачених можливостей". Він вважає, що "залишкам колишнього правління Нацбанку" настав час піти з посад, а новий очільник центробанку має сформувати нову команду.