Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Голова НАЗК назвала винних у зриві е-декларування та закликала покарати їх

Електронний сервіс із подання декларацій працює з перебоями останні два тижні.

Завтра, 31 березня, завершується процес подання електронних декларацій для державних службовців та прирівняних до них осіб. Документи мають подати близько 700 тисяч українців. Проте чимало з них цього зробити не зможуть через постійні проблеми з електронною системою – вона висне або взагалі не працює ось уже два тижні. Тим, хто подає е-декларацію вперше, подовжили термін ще на місяць – до 30 квітня включно.

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак наголошує, що її відомство не винне у зриві кампанії з подання е-декларацій. Бо за технічну роботу сайту та серверів відповідає зовсім інша структура – державне підприємство "Українські спеціальні системи". Вона наголошує, що невиконання цієї структурою умов договору щодо адміністрування та програмно-технічного супроводження програмного забезпечення Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, створило реальну загрозу зриву кампанії з електронного декларування доходів.

"Такі дії ставлять під загрозу європейську інтеграцію України, створюють негативний міжнародний імідж держави, підривають довіру іноземних партнерів та інвесторів у прихильності курсу реформ та шляху, на який стала держава у запобіганні та боротьбі  з корупцією", - зазначила Корчак.

Вона стверджує, що НАЗК цілодобово стежить за роботою реєстру: від 14 березня він почав працювати з перебоями, які від 23 березня стали хронічними.

У НАЗК говорять, що неодноразово зверталися до ДП "УСС" та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, аби ті усунули збої в роботі реєстру.

"Перебої у роботі тривали до 29 березня 2017 року, заходи щодо їхнього усунення не вживалися вчасно, відповіді на листи Національного агентства не надавалися. Недоліки у роботі ІТС Реєстр та постійні перебої істотно унеможливлювали виконання суб'єктами декларування свого обов'язку щодо подання електронних декларацій, а також спричиняли надмірне навантаження на службу технічної підтримки", - ідеться в заяві Корчак.

Гарантій щодо безперебійної роботи реєстру НАЗК так і не отримало.

"Із урахуванням викладеного, як керівник Національного агентства, вбачаю у діях посадових осіб Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, а також  ДП "УСС" ознаки службових злочинів, які дискредитують саму ідею запобігання корупції, електронного декларування доходів та потребують відповідного правового реагування", - наголосила Корчак.

Її відкрите звернення адресоване до НАБУ, Генпрокуратури, Національної поліції, РНБО, державних органів та громадськості.

Зазначимо, що в програмі "Право на владу" на телеканалі "1+1" сьогодні, 30 березня, говоритимуть про суперечливий закон е-декларування.

ВідеоТруднощі можновладців: сайт Національної агенції із запобігання корупції знову запрацював

Залиште свій коментар

Вибір редакції